Inspekce stahuje z trhu další polskou potravinu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce stahuje z trhu další potravinu původem z Polska. Jedná se o dvě nevyhovující šarže masných výrobků od výrobce, konkrétně kabanosy s nízkým obsahem masa.

Přidejte svůj názor 51 komentářů

SZPI nařídila stažení klamavě označených masných výrobků z dovozu
doporučujeme

Potraviny, jejichž výrobcem je polská společnost, se objevily v jedné z provozoven obchodní sítě Lidl. Podle inspekce měly klamavé etikety kabanosy s označením Pikok. 

Na 100 gramů extra tenkých kabanosů bylo podle etikety použito 14 gramů hovězího masa, inspektoři ale zjistili, že tato hodnota nepřesáhla jeden gram. Stejně tomu bylo u kabanosů s chilli.

"Inspekce prodejci nařídila stažení předmětné potraviny ze všech svých poboček a zahájí správní řízení o uložení pokuty. Informace na obalu u uvedených šarží klamala spotřebitele ohledně skutečného složení potraviny a tím došlo k porušení Evropského nařízení o poskytování informací o potravinách spotřebitelům," uvedla na svém webu inspekce.

Jde o několikáté porušení za poslední dobu. Inspektoři před týdnem odhalili v několika obchodech v Česku masové konzervy a sklenice z Polska opět s nižším podílem masa, než výrobci či distributoři uvádějí. Ve všech odhalených výrobcích byl podíl masa nižší oproti údajům na etiketě o více než desetinu. 

Několik podobných případů masových konzerv z Polska s nižším podílem masa odhalily kontroly v Česku také loni. Například řetězec Kaufland prodával konzervu, ve které mělo být 59 procent kuřecího masa, ale ve skutečnosti v ní bylo méně než 48 procent masa. Řetězce Kaufland, Penny market a Lidl také loni prodávaly v akci polské konzervy s vepřovým masem, v nichž bylo rovněž výrazně méně masa, než distributor uvedl na etiketě.

Loading...
Vstupte do diskuze (51)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zvrat v počasí: Blíží se studené fronty. Sešup teplot, bouřky, vichr

23.04.2019 22:34 Aktualizováno Nad západní Evropou se prohloubí brázda nízkého tlaku vzduchu, po jejíž přední straně k nám ve…

Alkohol na kole? Sněmovna chystá jeho toleranci

23.04.2019 19:40 Sněmovna možná v prvním kole podpoří senátní návrh na zavedení mírné tolerance alkoholu u cyklistů.…

Zelenskyj versus Porošenko. Pro koho hlasovali Ukrajinci v Česku?

23.04.2019 16:54 Ve druhém kole prezidentských voleb na Ukrajině se většina Ukrajinců hlasujících v České republice…

Státní zástupci mají jednotný etický kodex, začne platit v květnu

23.04.2019 16:21 Státní zástupci schválili jednotný Etický kodex státního zástupce, tedy soubor profesních pravidel.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama