Inspekce stahuje z trhu další polskou potravinu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce stahuje z trhu další potravinu původem z Polska. Jedná se o dvě nevyhovující šarže masných výrobků od výrobce, konkrétně kabanosy s nízkým obsahem masa.

Přidejte svůj názor 51 komentářů

SZPI nařídila stažení klamavě označených masných výrobků z dovozu
doporučujeme

Potraviny, jejichž výrobcem je polská společnost, se objevily v jedné z provozoven obchodní sítě Lidl. Podle inspekce měly klamavé etikety kabanosy s označením Pikok. 

Na 100 gramů extra tenkých kabanosů bylo podle etikety použito 14 gramů hovězího masa, inspektoři ale zjistili, že tato hodnota nepřesáhla jeden gram. Stejně tomu bylo u kabanosů s chilli.

"Inspekce prodejci nařídila stažení předmětné potraviny ze všech svých poboček a zahájí správní řízení o uložení pokuty. Informace na obalu u uvedených šarží klamala spotřebitele ohledně skutečného složení potraviny a tím došlo k porušení Evropského nařízení o poskytování informací o potravinách spotřebitelům," uvedla na svém webu inspekce.

Jde o několikáté porušení za poslední dobu. Inspektoři před týdnem odhalili v několika obchodech v Česku masové konzervy a sklenice z Polska opět s nižším podílem masa, než výrobci či distributoři uvádějí. Ve všech odhalených výrobcích byl podíl masa nižší oproti údajům na etiketě o více než desetinu. 

Několik podobných případů masových konzerv z Polska s nižším podílem masa odhalily kontroly v Česku také loni. Například řetězec Kaufland prodával konzervu, ve které mělo být 59 procent kuřecího masa, ale ve skutečnosti v ní bylo méně než 48 procent masa. Řetězce Kaufland, Penny market a Lidl také loni prodávaly v akci polské konzervy s vepřovým masem, v nichž bylo rovněž výrazně méně masa, než distributor uvedl na etiketě.

Loading...
Vstupte do diskuze (51)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Akční ceny nejsou sociální ústav pro chudé! U Jílkové se hádali obchodníci…

22.11.2019 13:33 Češi jsou milovníci slev. V EU se v supermarketech prodá lacině v průměru až 30 % zboží, kdežto v…

Zardousil manželku, pak se marně snažil spáchat sebevraždu. Soud vynesl…

22.11.2019 12:11 Na deset let poslal dnes do věznice s ostrahou Krajský soud v Plzni dvaatřicetiletého muže za…

Diskriminace v Česku: ČOI odhalila podfuky na rusky a anglicky mluvící…

22.11.2019 10:28 Česká obchodní inspekce (ČOI) během třetího čtvrtletí letošního roku zjistila pět případů…

V Krkonoších hořela Lysečinská bouda, dva lidé zraněni

22.11.2019 09:35 V Krkonoších ve čtvrtek hořela Lysečinská bouda ve východní části hor. Zaměstnanci boudy se snažili…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama