Chcete přispět na opravu Notre-Dame? Česká biskupská konference vyhlásila sbírku

Česká biskupská konference vyhlásí finanční sbírku jako gesto pomoci francouzské katolické církvi. Chce tak pomoci s obnovou pařížské katedrály Notre-Dame, kterou poničil požár. ČTK to dnes sdělila mluvčí ČBK Monika Klimentová.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Církev
doporučujeme

Požár katedrály Notre-Dame vypukl v pondělí večer a podařilo se ho zcela uhasit až dnes dopoledne. Shořela střecha, zřítila se část klenby a vysoká věž, nicméně mnoho uměleckých a liturgických předmětů se podařilo zachránit.

"Arcidiecéze pařížská přišla ve Svatém týdnu o svůj biskupský kostel, kde se měl arcibiskup Michel Aupetit setkat na Zelený čtvrtek se svými kněžími, vést velkopáteční obřady a slavit Kristovo zmrtvýchvstání. Církev v České republice soucítí s pařížskou arcidiecézí a chce vyjádřit svoji podporu nejen modlitbou, ale i finanční pomocí," řekl generální sekretář ČBK Stanislav Přibyl.

zdroj: YouTube

Přestože je tato katedrála vlastnictvím francouzského státu, arcibiskupství se podílí svými sbírkami na její obnově a nyní i na záchraně, a proto je na místě směřovat výtěžek této sbírky pařížské místní církvi, dodal.

Číslo konta sbírky na opravu katedrály Notre-Dame v Paříži je 5304779730/2700 a variabilní symbol 910770. Dary jsou odečitatelné od základu daně z příjmu a dárcům bude vystaveno potvrzení, uvedla mluvčí.

Vyjádření lítosti nad zničením kulturního symbolu Francie a podle některých i Evropy přicházejí z celého světa spolu s nabídkami pomoci při obnově katedrály.

Příčina požáru chrámu, který procházel rozsáhlou renovací, zatím není známá. Pařížský prokurátor Rémy Heitz ale oznámil, že zatím není žádný důvod domnívat se, že oheň byl založen úmyslně.

Loading...
Vstupte do diskuze (17)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soudce Elischer jde znovu do vazby. Pomsta, jsem obtížný hmyz, spustil v…

16.09.2019 15:29 Soud vzal dnes znovu do vazby soudce pražského vrchního soudu Ivana Elischera (59), který čelí…

Pořad ČT o fake news? Je to fekál humor placený z našich kapes, zuří…

16.09.2019 15:14 Zbrusu nový pořad To se ví!, který je možné vidět na obrazovkách České televize každou neděli od 15…

Kauza hřebčína Kladruby: Soud potrestal tři z 22 obžalovaných

16.09.2019 14:17 Většina lidí a firem obžalovaných v případu údajně zmanipulovaných zakázek na opravy Národního…

Česko má hrdinu. Pasažér za jízdy převzal řízení autobusu, řidič zkolaboval

16.09.2019 14:15 Aktualizováno Jednačtyřicetiletý cestující Ivo Raisr převzal dnes ráno za jízdy řízení linkového autobusu na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama