Exekuce proti ČSSD bude pokračovat, doufají Altnerovi po verdiktu ÚS

Ústavní soud (ÚS) dnes nezrušil odklad verdiktu, podle kterého má ČSSD zaplatit dědicům zemřelého právníka Zdeňka Altnera asi 338 milionů korun, kvůli formálním chybám, ale kvůli zásadnímu porušení základních zásad řízení. V prohlášení zaslaném ČTK to uvedli Patrik a Veronika Altnerovi, kteří po vyjasnění okruhu dědiců v řízení u ÚS figurovali jako stěžovatelé. Očekávají také pokračování exekuce, řízení podle nich nebylo zastaveno, ale odloženo.

Přidejte svůj názor 33 komentářů

Jan Hamáček, ministr vnitra a předseda ČSSD
doporučujeme

Altnerovi nesouhlasí s názorem předsedy ČSSD Jana Hamáčka, že straně bezprostředně nehrozí exekuce, protože je zastavena do rozhodnutí o dovolání strany Nejvyšším soudem (NS). "Exekutor byl vedením exekuce pověřen již v roce 2016, a exekuce tedy byla v tomto roce zahájena a následně byla z důvodu nezákonného rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR odložena, nikoli zastavena jak uvedl nesprávně pan Hamáček," uvedli Altnerovi.

S ohledem na to, že pražský obvodní soud v roce 2016 odložil exekuci na základě verdiktu, které nyní ÚS zrušil, očekávají, že bude exekuce pokračovat.

Původní odklad vykonatelnosti byl podle ÚS nedostatečně odůvodněný, nebyla specifikovaná závažná újma, která by případným výkonem rozhodnutí vznikla ČSSD. ÚS měl výhrady také k rozvrhu práce NS, konkrétně k mechanismu přidělení kauzy soudcům uvnitř jednoho z civilních senátů. Hamáček v reakci na rozhodnutí uvedl, že původní verdikt byl zrušen pro formální nedostatky a ČSSD navrhne odklad vykonatelnosti znovu.

Altnerovi ocenili, že ÚS se postavil protiústavnímu postupu Nejvyššího soudu. "A stvrdil, že ČSSD nehradí třetí rok pravomocně přiznané pohledávky na základě takovéhoto neústavního postupu. Nešlo o žádné formality, jak se dnes snaží ČSSD tvrdit, ale o zásadní porušení základních zásad řízení o jejich dovolání," uvedli.

Loading...
Vstupte do diskuze (33)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čtyři miliony pro Dagmar Havlovou? Bauer Media zvažuje opravný prostředek

22.08.2019 16:58 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí…

Lihová mafie: Žalobce trvá na vině obou obžalovaných, pronesl ráznou…

22.08.2019 16:23 Aktualizováno Žalobce navrhl potrestat zbývající dvojici z takzvané lihové mafie Radka Březiny, o jejich vině je…

Rozruch kvůli jodovým tabletám. Je Česko připraveno na jadernou havárii?

22.08.2019 16:05 Česko nyní neplánuje nakupovat další jodové tablety pro případ vážné jaderné nehody. ČTK to dnes…

Otec roky zneužíval nezletilou dceru a její kamarádky, dostal šest let

22.08.2019 15:05 Za znásilnění tří nezletilých dívek půjde třiačtyřicetiletý muž ze Zlína na šest let do vězení.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama