Pozor na štěkající plyšové pejsky z Číny, hračka může dítě zabít

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před hračkami štěkajícími plyšovými pejsky. Jeden pes je ozdobený červenými mašlemi, druhý má brýle a klobouk. U obou hraček jsou baterie, které děti mohou snadno vyndat.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

děti
doporučujeme

Výrobky původem z Číny dále obsahují malé části, které mohou být dětem nebezpečné. ČOI o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Hračky jsou vyrobené z tvrdého plastu a pokryté plyšovým materiálem. Jeden model pejska má na hlavě dvě červené mašle a kolem krku zlatou pružinku s rolničkou. Druhý pejsek se liší doplňky. Na hlavě má klobouk, na očích brýle a kolem krku také rolničku.

Na břiše pejsků je plastové pouzdro se dvěma tužkovými bateriemi. "Uzavření tohoto bateriového pouzdra je konstrukčně vyřešeno pomocí západky a šroubku, který ale na výrobcích nabízených k prodeji chyběl," uvedla inspekce. Děti tak mohou západku otevřít a baterie z pouzdra vyjmout, vložit do úst a cucat je. Dále hračky obsahují malé části, jako je například rolnička s pružinkou, které mohou být pro děti rovněž nebezpečné.

Plyšoví pejsci mají z pohledu inspektorů i další nedostatky. Není u nich uvedeno omezení věku dítěte, pro které je hračka určena, ani jiné údaje, které by upozorňovaly na možné nebezpečí. U pejska s červenými mašlemi navíc chybí identifikační údaje o výrobci či dovozci hračky do Česka.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

MS v hokeji: Boj Čechů o medaile! Praha bude fandit na Staroměstském…

24.05.2019 16:41 Aktualizováno Česká města o víkendu chystají velkoplošné projekce z hokejového mistrovství světa. Přímé přenosy…

Povodně v Česku: Pojišťovny evidují stovky škod za více než 10 mil.Kč

24.05.2019 15:42 Pojišťovny zaznamenaly po prudkých deštích, které v minulých dnech zasáhly především Zlínský a…

Střelec z Dražůvek? Byl to samotář a podivín, tvrdí starostka

24.05.2019 15:26 Byl to samotář a podivín, řekla starostka Dražůvek na Hodonínsku Klára Čudrnáková o jednom z…

Útok na Hodonínsku: Střelec popravil místostarostu

24.05.2019 15:07 Aktualizováno Dva mrtví, to je výsledek dnešní střelby v Dražůvkách na Hodonínsku. Dosud bezúhonný místní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama