Pozor na štěkající plyšové pejsky z Číny, hračka může dítě zabít

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před hračkami štěkajícími plyšovými pejsky. Jeden pes je ozdobený červenými mašlemi, druhý má brýle a klobouk. U obou hraček jsou baterie, které děti mohou snadno vyndat.

děti
doporučujeme

Výrobky původem z Číny dále obsahují malé části, které mohou být dětem nebezpečné. ČOI o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Hračky jsou vyrobené z tvrdého plastu a pokryté plyšovým materiálem. Jeden model pejska má na hlavě dvě červené mašle a kolem krku zlatou pružinku s rolničkou. Druhý pejsek se liší doplňky. Na hlavě má klobouk, na očích brýle a kolem krku také rolničku.

Na břiše pejsků je plastové pouzdro se dvěma tužkovými bateriemi. "Uzavření tohoto bateriového pouzdra je konstrukčně vyřešeno pomocí západky a šroubku, který ale na výrobcích nabízených k prodeji chyběl," uvedla inspekce. Děti tak mohou západku otevřít a baterie z pouzdra vyjmout, vložit do úst a cucat je. Dále hračky obsahují malé části, jako je například rolnička s pružinkou, které mohou být pro děti rovněž nebezpečné.

Plyšoví pejsci mají z pohledu inspektorů i další nedostatky. Není u nich uvedeno omezení věku dítěte, pro které je hračka určena, ani jiné údaje, které by upozorňovaly na možné nebezpečí. U pejska s červenými mašlemi navíc chybí identifikační údaje o výrobci či dovozci hračky do Česka.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Identifikaci obětí tragického požáru v Bohumíně řeší genetik i antropolog

12.08.2020 17:08 Identifikaci obětí sobotního požáru bytu v Bohumíně na Karvinsku řeší speciální tým expertů složený…

Upozornění pro Čechy: Kromě testu na covid-19 chce Řecko dál i QR kód

12.08.2020 16:23 Při cestování do Řecka je i nadále potřeba vygenerovaný QR kód, který země po přijíždějících…

Na Přerovsku hoří les, byl povolán vrtulník s bambivakem

12.08.2020 15:28 Požár lesa v těžko přístupném terénu likvidují hasiči u obce Dolní Újezd na Přerovsku, hoří les na…

"Vidíte žlutě." Nejvyšší správní soud se zastal spolku, který inzeroval…

12.08.2020 15:07 Aktualizováno Nejvyšší správní soud (NSS) se zastal Spolku pro zachování demokracie v ČR, který v roce 2017…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama