Pozor na štěkající plyšové pejsky z Číny, hračka může dítě zabít

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před hračkami štěkajícími plyšovými pejsky. Jeden pes je ozdobený červenými mašlemi, druhý má brýle a klobouk. U obou hraček jsou baterie, které děti mohou snadno vyndat.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

děti
doporučujeme

Výrobky původem z Číny dále obsahují malé části, které mohou být dětem nebezpečné. ČOI o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Hračky jsou vyrobené z tvrdého plastu a pokryté plyšovým materiálem. Jeden model pejska má na hlavě dvě červené mašle a kolem krku zlatou pružinku s rolničkou. Druhý pejsek se liší doplňky. Na hlavě má klobouk, na očích brýle a kolem krku také rolničku.

Na břiše pejsků je plastové pouzdro se dvěma tužkovými bateriemi. "Uzavření tohoto bateriového pouzdra je konstrukčně vyřešeno pomocí západky a šroubku, který ale na výrobcích nabízených k prodeji chyběl," uvedla inspekce. Děti tak mohou západku otevřít a baterie z pouzdra vyjmout, vložit do úst a cucat je. Dále hračky obsahují malé části, jako je například rolnička s pružinkou, které mohou být pro děti rovněž nebezpečné.

Plyšoví pejsci mají z pohledu inspektorů i další nedostatky. Není u nich uvedeno omezení věku dítěte, pro které je hračka určena, ani jiné údaje, které by upozorňovaly na možné nebezpečí. U pejska s červenými mašlemi navíc chybí identifikační údaje o výrobci či dovozci hračky do Česka.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká společnost je rozdělena. Do které ze šesti sociálních tříd patříte?

17.09.2019 13:59 Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a…

Do Prahy se sjelo 1500 odborářů, zveřejní požadavky na růst mezd

17.09.2019 11:51 Víc než 1500 odborářů z celé republiky se dnes sešlo v Praze, aby se tu společně připravili na…

Muži "prostě hráblo" a zavraždil dítě své družky. Soud mu napařil tvrdý…

17.09.2019 11:42 Aktualizováno Za vraždu malého dítěte své družky si má Jiří Nácar odpykat 18,5 roku vězení. Trest mu dnes…

Tempo růstu náboru zaměstnanců na konci roku klesne

17.09.2019 11:38 Čeští zaměstnavatelé plánují i v posledním čtvrtletí nabírat nové zaměstnance, ovšem tempo růstu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama