Roste počet požárů v přírodě, duben je extrémní. Hasiči před Velikonoci varují

V poslední době v Česku přibývá požárů, hasiči jich od začátku dubna zaznamenali téměř 1700. Průměrně tak denně vyjeli k 98 požárům, což je dvojnásobek dlouhodobého denního průměru. Vyplývá to z informací, které dnes poskytla mluvčí Hasičského záchranného sboru Nicole Zaoralová. Podle ní za nárůstem stojí především navýšení počtu požárů v přírodním prostředí, těch bylo od začátku dubna 736. Při požárech v dubnu zemřelo osm lidí a 71 bylo zraněno.

Přidejte svůj názor

Požár
doporučujeme

"Počínaje posledním březnovým víkendem se hasiči při hašení lesů, luk, travních porostů a biologického odpadu, nezastavili," uvedla mluvčí.

Zatím nejhorším dnem byl 4. duben, kdy hasiči vyjeli k 216 požárům. Poté začal počet požárů lehce klesat, poslední dny už se ale opět vyšplhal přes 100 denně. Konkrétně v pondělí 15. dubna to bylo 124 požárů a v úterý 16. dubna 126 požárů.

Hasiči před Velikonocemi, kdy má většina Čechů čtyři dny volna, důrazně upozorňují, že vypalování trávy je v České republice zakázáno hned třemi zákony: zákonem o požární ochraně, zákonem o ochraně přírody a krajiny a zákonem o myslivosti.

Kontrolované spalování přírodních materiálů po úklidu zahrad mohou provádět fyzické osoby za podmínek stanovených dotčenými zákony a za podmínek stanových vyhláškami obcí, a to na přiměřeně velikých hromadách za přítomnosti dospělé osoby a s připravenými prostředky k možnému hašení, uvedla mluvčí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok na Hodonínsku: Střelec popravil místostarostu

24.05.2019 21:16 Aktualizováno Dva mrtví, to je výsledek dnešní střelby v Dražůvkách na Hodonínsku. Dosud bezúhonný místní…

MS v hokeji: Boj Čechů o medaile! Praha bude fandit na Staroměstském…

24.05.2019 16:41 Aktualizováno Česká města o víkendu chystají velkoplošné projekce z hokejového mistrovství světa. Přímé přenosy…

Povodně v Česku: Pojišťovny evidují stovky škod za více než 10 mil.Kč

24.05.2019 15:42 Pojišťovny zaznamenaly po prudkých deštích, které v minulých dnech zasáhly především Zlínský a…

Střelec z Dražůvek? Byl to samotář a podivín, tvrdí starostka

24.05.2019 15:26 Byl to samotář a podivín, řekla starostka Dražůvek na Hodonínsku Klára Čudrnáková o jednom z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama