Herec David Matásek si posvítil na Zemena, Babiše, a pak na všechny Čechy

Herec David Matásek okomentoval v internetovém pořadu Štrunc! současné dění v celé české společnosti. Začal v nejvyšších patrech, když zhodnotil činy prezidenta Miloše Zemana i premiéra Andreje Babiše, nakonec se však vyjádřil i o celkové náladě v Česku.

David Matásek
doporučujeme

„Na dnešní době mi nejvíc vadí asi ta bezskrupulóznost, fakt, že jeden den tvrdím něco, druhý den to popřu, do toho vyvlastňování, zlodějiny, to není hezký příklad pro lidi,“ řekl herec David Matásek na adresu dvou nejvyšších ústavních činitelů v rozhovoru, který byl paradoxně zveřejněn v den, kdy policie navrhla premiéra Babiše obžalovat v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo.

Podle Matáska během loňské druhé prezidentské volby selhaly elity. „Buldozer jede dál, i když jen na tři válce. Spoustě lidí to vyhovuje, Miloše Zemana potřebují pro svoje rejdy,“ myslí si umělec, který se kromě herectví věnoval i hudbě, hrál v kapele Orlík. Ta vznikla rok před sametovou revolucí, o níž má Matásek s odstupem času také jasno.

img-responsive

Andrej Babiš a Miloš Zeman. | foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

„Rok 1989 byl připravený, to se vědělo, že je to neudržitelné. Někteří lidé na to byli připravení velmi dobře. Proto když se cinkalo klíči, našli se tací, kteří už cinkali něčím jiným, protože věděli víc,“ konstatuje herec, který v dobách minulého režimu vyrůstal.

Moderátor Pavel Štrunc jej však konfrontoval s tím, že v 80. letech hrál v několika úspěšných filmových komedií. „Bylo to živobytí jako každé jiné. Nějak jsem se živit musel, no, nebyl jsem žádný disident,“ přiznává Matásek.

Herec se s dnešní dobou celkově těžko vyrovnává, vadí mu i jiné věci. Třeba fakt, že jsme se obklopili „hyperkorektností“. „Pořady jako Česká soda jsou teď naprosto vyloučené, i když bych byl rád, kdyby se třeba někdy vrátily,“ připomněl satirický pořad z devadesátých let, kterému vévodil kolega Petr Čtvrtníček

Dnešní česká společnost je podle jeho názoru mnohem víc upjatá. „Jestli se humor někoho dotýká? To přece jinak nejde, vždycky se bude něčeho nebo někoho dotýkat,“ dodal Matásek s tím, že se snaží obklopovat takovými lidmi, kterým to nevadí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama