Požár lesa u Plzně je téměř uhašen, vrtulník dvacetkrát vyprázdnil obří vak s vodou

Hasiči celou noc kontrolovali místo požáru na severním okraji Plzně, kde od pondělního odpoledne hořel Chotíkovský les za sídlištěm Lochotín. Kolem 8:00 se na místě prostřídali. Nyní je tam 13 jednotek. Hasiči do hloubky prolévají vodou lesní hrabanku, aby zlikvidovali všechna skrytá ohniska. Zatím nelze odhadnout, jak dlouho budou v zásahu pokračovat, řekl dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Přidejte svůj názor

Na severním okraji Plzně směrem na vrch Krkavec hoří les
doporučujeme

"Prostřídají se jednotky a bude se řešit další postup. Občas se požár lokálně objevuje na různých místech, nicméně je lokalizován," shrnul Poncar. Další nové informace zatím nejsou k dispozici.

S ohněm bojovaly v pondělí desítky hasičů ze 16 jednotek, hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Jejich práci komplikovalo i velké množství přihlížejících, kteří se pohybovali po cyklostezkách a pěších trasách v oblíbeném lese pod vrchem Krkavec.

Do akce nasadili hasiči dron městské organizace Správy informačních technologií města Plzně, který pořizoval záběry požáru termokamerou. Sloupec dýmu byl vidět zdálky ze všech stran Plzně. V České republice platí výstraha meteorologů před požáry kvůli suchému a teplému počasí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V lovosickém jacht klubu explodovala loď, majitel je v kritickém stavu

25.06.2019 13:41 V jachtingovém klubu v Lovosicích na Litoměřicku v pondělí vpodvečer hořela loď. Majitele v…

Cisterciáci musí vrátit restituovaný les. Jsme trestáni za boj proti…

25.06.2019 12:49 Aktualizováno Klášter cisterciáků ve Vyšším Brodě musí Lesům ČR vrátit přes 2000 hektarů lesa získaných v…

Šiška osvobozen v kauze firmy Atos. Mohl jen hučet do Drábka, řekla…

25.06.2019 12:39 Aktualizováno Soud dnes zprostil někdejšího prvního náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišku i bývalé šéfy IT…

Hitlerovy projevy? Vydavatelé knihy jsou definitivně zproštěni obžaloby

25.06.2019 12:10 Vydavatelé projevů nacistického diktátora Adolfa Hitlera jsou definitivně zproštěni obžaloby.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama