Pavel Flek z gangu vyděračů si trest odpyká, s ústavní stížností neuspěl

Pavel Flek z Olomouce, který podle pravomocného verdiktu vedl skupinu vydírající podnikatele, neuspěl s ústavní stížností. Justice jej poslala na 13 let do vězení. Ve stížnosti kritizoval hodnocení důkazů, ale také uložený trest, který považoval za nezákonný. Ústavní soudci ale stížnost označili za zjevně neopodstatněnou, zjistila ČTK z anonymizovaného usnesení dostupného v databázi soudu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Třináctiletý trest je podle Ústavního soudu bezpochyby přísný, má to však své důvody. Obžaloba kladla Flekovi za vinu loupež i opakované vydírání.

"Výše vyjmenovaných trestných činů se dopustil jako člen organizované skupiny, se zbraní a především ve zkušební době, přičemž v minulosti byl odsouzen za trestnou činnost srovnatelného charakteru a závažnosti," stojí v usnesení.

Sedmičlenná skupina vyděračů měla na svědomí tři útoky z roku 2013. Zadluženého podnikatele z Olomoucka výhrůžkami i násilím dvakrát nutili k vydání hotovosti, PIN kódů či k bankovnímu převodu peněz. Uničovského podnikatele přepadli v Praze, udeřili jej teleskopickým obuškem, nakonec se mu podařilo utéct.

Skupinu podle verdiktu vedl Flek, výkonným článkem byl Tomáš Vajner, jenž si má taktéž odpykat 13 let. Někteří členové skupiny byli recidivisté. Flek si v minulosti vyslechl 12letý trest za poštovní loupež, při které pachatelé v Olomouci ukradli 20 milionů korun.

Policisté dopadli skupinu v červenci 2013. Při domovních prohlídkách zajistili tisíce kusů střeliva, zbraně, granáty i funkční protitankový granát. Krajští kriminalisté na případu spolupracovali s policisty v Jihočeském, Plzeňském a Moravskoslezském kraji.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V lovosickém jacht klubu explodovala loď, majitel je v kritickém stavu

25.06.2019 13:41 V jachtingovém klubu v Lovosicích na Litoměřicku v pondělí vpodvečer hořela loď. Majitele v…

Cisterciáci musí vrátit restituovaný les. Jsme trestáni za boj proti…

25.06.2019 12:49 Aktualizováno Klášter cisterciáků ve Vyšším Brodě musí Lesům ČR vrátit přes 2000 hektarů lesa získaných v…

Šiška osvobozen v kauze firmy Atos. Mohl jen hučet do Drábka, řekla…

25.06.2019 12:39 Aktualizováno Soud dnes zprostil někdejšího prvního náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišku i bývalé šéfy IT…

Hitlerovy projevy? Vydavatelé knihy jsou definitivně zproštěni obžaloby

25.06.2019 12:10 Vydavatelé projevů nacistického diktátora Adolfa Hitlera jsou definitivně zproštěni obžaloby.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama