Belgie vydala do Česka podezřelé lupiče diamantů, hrozí jim osm let vězení

Belgie vydala do Česka muže a ženu, kteří čelí obvinění z krádeže dvou diamantů z obchodu v pražské Pařížské ulici. Dvojice šedesátníků je ve vazbě, oběma hrozí až osm let vězení. Za obdobnou trestnou činnost byli odsouzeni i v Belgii. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Přidejte svůj názor

Diamanty
doporučujeme

Pár, který vystupoval jako zahraniční turisté, ukradl diamanty v hodnotě přes 800.000 korun. Podle policistů vešli pachatelé do prodejny krátce po poledni 23. září 2017 a muž požádal prodavačku, aby mu ukázala vystavené šperky.

Předstíral přitom, že chce šperk koupit tak, aby se o tom nedozvěděla jeho partnerka. Když takto strhl pozornost na sebe, žena vstoupila do zázemí obchodu, kde sebrala dva diamanty i s certifikáty. Poté pár z prodejny rychle odešel a letecky odcestoval z Česka.

Policisté zjistili totožnost dvojice po několika dnech a informovali o ní kolegy v ostatních evropských státech. Zajistili také vydání evropského zatýkacího rozkazu. Pár se pak podle Hulana podařilo vypátrat, zadržet a odsoudit v Belgii za jiné krádeže.

"Po vyřčení rozsudku tamní justicí byli oba hledaní (60, 63) přibližně v polovině dubna vydáni k trestnímu stíhání do České republiky. Zde v tuto chvíli čekají na soudní jednání ve vazbě," popsal mluvčí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie pokračovala ve Vejprtech v ohledání místa požáru

20.01.2020 16:45 Aktualizováno Policisté dnes pokračovali v ohledání místa požáru v domově pro postižené ve Vejprtech, při kterém…

Jaké osobnosti ovládly internet v Česku? Podívejte se na zajímavý žebříček

20.01.2020 16:33 Ivana Gottová, Karel Gott a hned za nimi jejich dcera Charlotte byli loni osobnostmi, jejichž…

Syrská krize? Dle většiny Čechů hrozba pro svět, nadávají na Turky a USA

20.01.2020 14:58 Zájem Čechů o vývoj v Sýrii, zmítané od roku 2011 občanskou válkou, opět klesl. Loni v prosinci se…

Ze školy na Šumpersku se valil hustý dým, evakuovány desítky dětí

20.01.2020 14:51 Šest desítek dětí a zaměstnanců bylo dnes kvůli požáru v přístavbě evakuováno ze základní školy v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama