Na Českokrumlovsku hořela pila, škoda 30 milionů

V Mirkovicích na Českokrumlovsku hořela v noci na dnešek pila společnosti Velimpex. Oheň zasáhl objekt, stroje i uskladněný materiál. Škoda je podle odhadů přibližně 30 milionů korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči na místě likvidovali oheň od půlnoci přibližně do 6:00. Na místě stále zůstává jedna jednotka dobrovolných hasičů, která místo bude sledovat následujících 24 hodin. ČTK to dnes po poledni řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Přidejte svůj názor

Hasiči
doporučujeme

"Rozvoj požáru byl natolik rychlý a intenzivní, že v zasaženém objektu hořelo prakticky všechno, od budovy jako takové až po stroje, zařízení a vnitřní vybavení. V hořícím objektu nikdo nebyl, nepotvrdila se ani přítomnost tlakových láhví," uvedla mluvčí.

Podle ředitele Velimpexu Víta Opekara i po požáru bude pila pracovat. "Snažíme se vše opět rozběhnout a sehnat potřebnou techniku. V příštím týdnu zase chceme přijímat nové zakázky a pokračovat ve výrobě. Požárem pila v Mirkovicích určitě nekončí," řekl ČTK Opekar.

Hasiči kvůli rozsahu ohně vyhlásili třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu, který přísluší jen velkým případům. Na místě zasahovalo devět jednotek hasičů a použili více než 300.000 litrů vody. Oheň zasáhl část výroby, administrativní budovu, uskladněnou štěpku, piliny a desky. Hasiči zásahem zabránili tomu, aby se plameny rozšířily na další budovy a materiál.

S ohledem na způsobenou škodu jde o největší požár v letošním roce v Jihočeském kraji. Příčiny jeho vzniku hasiči zjišťují.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na měsíc: Šokové teploty a silné deště

26.05.2019 07:11 Aktualizováno Průměrné teploty v Česku by se v příštích čtyřech týdnech měly pohybovat v rozmezí běžném pro…

Romové se valí do Prahy. Startuje festival romské kultury Khamoro

26.05.2019 05:10 Večerním koncertem začne dnes v Praze v Kasárnách Karlín festival romské kultury Khamoro neboli…

Útok v Dražůvkách na Hodonínsku: Střelec popravil místostarostu

24.05.2019 22:18 Aktualizováno Dva mrtví, to je výsledek dnešní střelby v Dražůvkách na Hodonínsku. Dosud bezúhonný místní…

MS v hokeji: Boj Čechů o medaile! Praha bude fandit na Staroměstském…

24.05.2019 16:41 Aktualizováno Česká města o víkendu chystají velkoplošné projekce z hokejového mistrovství světa. Přímé přenosy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama