Téměř mu uřízl hlavu. Výjimečný trest za vraždu v Ostravě platí, potvrdil NS

Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Roberta Tancera, jenž si za brutální vraždu známého odpyká výjimečný trest 22 let. Napadl jej v ostravské ubytovně, kde oba žili. Nejvyšší soud rozhodoval nedávno bez veřejného jednání, odůvodnění zatím není dostupné. Výsledek ČTK řekla mluvčí Krajského soudu v Ostravě Karin Kantorová.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zbraně
doporučujeme

Podle obžaloby Tancer předloni v červnu zasadil známému dvě desítky bodných ran. Nakonec mu podřezal hrdlo tak, že téměř oddělil hlavu od trupu.

Tancer se k činu přiznal, vyjádřil lítost. Obhajoba ale neúspěšně zpochybňovala výši uloženého trestu i závěr ostravského soudu, že oběť byla usmrcena surovým způsobem. Podle obhajoby už první rána byla smrtelná a další napadání už oběť nemohla vnímat.

Odvolací Vrchní soud v Olomouci loni konstatoval, že uložení výjimečného trestu je za daných okolností na místě, a to s ohledem na způsob provedení činu a trestní minulost obžalovaného.

Vrah i oběť bydleli v jedné budově. Osudného dne Tancer zašel ke známému, aby se zeptal, jak to vypadá s vrácením nevelkého dluhu. Dlužník ale peníze neměl. Pravděpodobně kvůli tomu se oba opilí muži začali hádat. Obžalovaný měl v krvi okolo dvou promile alkoholu, napadený dokonce tři promile. Tancer při útoku použil několik nožů.

Po útoku se Tancer vrátil do svého bytu, lehl si, dal si ucpávky do uší a usnul. Tělo zavražděného později objevili hasiči přivolaní k požáru v bytě. Jak vznikl, není jasné. Na Tancerovu stopu policisté přišli díky kamerám v domě, které jej zachytily, jak vstupuje do bytu známého i jak jej opouští. V jeho bytě pak našli zakrvácené oblečení.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na měsíc: Šokové teploty a silné deště

26.05.2019 07:11 Aktualizováno Průměrné teploty v Česku by se v příštích čtyřech týdnech měly pohybovat v rozmezí běžném pro…

Romové se valí do Prahy. Startuje festival romské kultury Khamoro

26.05.2019 05:10 Večerním koncertem začne dnes v Praze v Kasárnách Karlín festival romské kultury Khamoro neboli…

Útok v Dražůvkách na Hodonínsku: Střelec popravil místostarostu

24.05.2019 22:18 Aktualizováno Dva mrtví, to je výsledek dnešní střelby v Dražůvkách na Hodonínsku. Dosud bezúhonný místní…

MS v hokeji: Boj Čechů o medaile! Praha bude fandit na Staroměstském…

24.05.2019 16:41 Aktualizováno Česká města o víkendu chystají velkoplošné projekce z hokejového mistrovství světa. Přímé přenosy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama