Víkendové technoparty končí. Policie zasahovat nemusela

Na několika místech Česka se o víkendu konaly technoparty, podle policie se obešly bez problémů. Asi největší akce u obce Uhy na Kladensku se zúčastnilo více než tisíc lidí. Kolem 150 příznivců techna se sešlo na Chomutovsku či na Lounsku. Na Kladensku utichla hudební produkce kolem 17:00 a účastníci začali rozebírat aparatury a uklízet.

Policie ČR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Technoparty u obce Uhy se konala od pátku na soukromém pozemku, pořadatel měl splněnou ohlašovací povinnost. Policisté při ní nezaznamenali narušení veřejného pořádku, během dneška účastníci postupně odjížděli. "V 17:00 to začali rozebírat a uklízet," řekl ČTK mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Podobné akce byly o víkendu hlášeny i na dalších místech republiky, ve středních Čechách se konala ještě jedna malá technoparty na Nymbursku. Podle policie však měla charakter soukromé akce a účastnilo se jí jen několik desítek lidí.

V Ústeckém kraji se obě menší technoparty obešly také bez problémů, na každé bylo zhruba 150 lidí. "Obě byly bez narušení veřejného pořádku," uvedl mluvčí policie Daniel Vítek. Jedna byla v Kyjicích u Jirkova na Chomutovsku a druhá na Lounsku. "Obě se konaly se souhlasem majitele pozemku," dodal Vítek. Technoparty byla podle informací na facebookovém profilu Czarotek free party hlášena i v Dolní Řasnici na Liberecku. Podle zjištění policie to ale byla rodinná oslava s asi 15 účastníky.

Na konci dubna se i v předchozích letech v Česku konaly technoparty Czarotek, organizátoři je svolávali obvykle na sociálních sítích. Pořadatelé Czarotek free party avizovali, že letos nebude jeden velký teknival, ale bude více menších akcí po celé republice. "Děje se tak z mnoha důvodů, z nichž jedním je i nová vyhláška, která umožňuje policii okamžitě zrušit konání freeparty a pokutovat nejen soundsystémy, ale i účastníky," uvedli na facebooku. Na tento víkend bylo na jejich seznamu deset akcí.

České obce musely v předchozích letech často řešit problémy s technoparty. Lidé si obvykle stěžovali na příliš hlasitou hudbu či nepořádek, který po sobě účastníci akce nechávali. Nejznámější je případ technoparty CzechTek, na kterou se v létě 2005 sjelo asi 5000 lidí nedaleko Mlýnce na Tachovsku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama