Policie dál hledá muže spadlého do stoky, prozkoumá břehy Vltavy

Policisté nadále hledají muže, který v pondělí spadl do šestimetrové výpusti v Patočkově ulici v Praze 6. Poříční policie dnes prohledá vybraná místa na pravém i levém břehu Vltavy z Prahy do Klecan. Stejný úsek prohledávala i v pondělí. Policie také prošetřuje okolnosti události a bude zjišťovat, zda nebyly porušeny předpisy bezpečnosti práce. ČTK to dnes řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Ilustrační foto
doporučujeme

Do kanalizační stoky spadl v pondělí kolem 11:00 dělník, který podle dnešních informací policie pravděpodobně opravoval kanalizaci. Prvotní informace v pondělí hovořily o dělníkovi, který pracoval na rekonstrukci hotelu Pyramida.

Ředitel Hotelu Pyramida Matěj Vyskočil ve vyjádření pro ČTK odmítl, že událost souvisela s hotelem. "Práce, při kterých spadl dělník do kanalizační výpusti v pondělí v dopoledních hodinách na Praze 6, nemá žádnou souvislost s hotelem Pyramida. Nestalo se tak v areálu hotelu ani v souvislosti s jakýmikoli pracemi v hotelu Pyramida," uvedl Vyskočil.

Dělníkovi, který spadl do výpusti a odplavila ho voda, se podle informací hasičů nejprve snažil pomoci jiný dělník. Při pomoci se zranil a záchranná služba ho odvezla z podchlazením a oděrkami do nemocnice. Potápěči pražských hasičů ve spolupráci s lezci v pondělí prohledávali více než čtyři hodiny kanalizaci od Patočkovy ulice po čistírnu odpadních vod v Dejvicích. V 15:19 pátrací akci prozatím ukončili a případ předali Pražským vodovodům a kanalizacím (PVK). Mluvčí PVK Tomáš Mrázek dnes ráno ČTK řekl, že pátrání bylo zatím bezvýsledné. Nešlo o zaměstnance PVK.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Cesty z Polska, Rumunska a Monaka do ČR budou od pondělí bez jakéhokoli…

11.06.2021 15:30 Polsko, Rumunsko a Monako se od pondělí na mapě cestovatele posunou do zelené barvy. Pro tyto země…

Kněz Štemberka si mohl zachránit život. V Lidicích však zůstal, aby při…

10.06.2021 10:44 Aktualizováno KOMENTÁŘ Tomáše Zdechovského - Právě dnes si připomínáme smutné výročí 79 let od tragédie, která se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama