Policie druhý den hledá tříletého chlapce z Uherskohradišťska, zapojí i potápěče

Do pátrání po pohřešovaném tříletém chlapci z Podolí na Uherskohradišťsku, který se ztratil v úterý, se dnes zapojili policejní potápěči a hasiči s člunem. Budou prohledávat Olšavu a její nejbližší okolí.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Po hochovi bude opět pátrat i policejní vrtulník, řekl ČTK policejní mluvčí Petr Jaroš. Chlapec odešel z domova v úterý kolem 18:00, večer a v noci na dnešek jej neúspěšně hledaly desítky policistů a hasičů a stovky dobrovolníků.

Policisté využili i vrtulník s termovizí, mobilní termovizi, psovody a další policejní složky. "Důkladně bylo propátráno nejen bezprostřední okolí bydliště, ale i místa vzdálená několik kilometrů. Vzhledem k tomu, že nedaleko domu teče řeka, byly prohledány nejen oba břehy, ale i vodní plocha. Veškeré pátrání komplikovaly nepříznivé povětrnostní a světelné podmínky," uvedl mluvčí.

Pátrání po tříletém Ivanu Malinovi pokračuje od dnešního rána. "Přes noc chlapec nalezen nebyl. Povolány byly další hlídky, policejní potápěči, zapojují se i hasiči se člunem. Konečně máme podmínky na to, abychom mohli řeku důkladně prohledat," řekl Jaroš. Nad obcí a okolím bude podle něj i dnes létat policejní vrtulník, policisté znovu propátrají zahrady v obci, břehy řeky i okolí vlakové tratě.

Starostka Podolí Jana Rýpalová (Alternativa pro Podolí) dnes na oficiálním facebookovém profilu obce uvedla, že policie a hasiči jsou od časných ranních hodin na místě, stejně jako dobrovolníci. Policie pracuje také s variantou, že chlapce někdo unesl. "Zatím tomu však nic nenasvědčuje," řekl ČTK Jaroš.

Pohřešovaný chlapec je asi 80 centimetrů vysoký. Je hubený, má světlé vlasy a modré oči. Na sobě má modré džínsy a maskáčovou bundu Adidas. Jakékoliv informace o pohřešovaném dítěti přijmou policisté na tísňové lince 158.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

14 asistenčních psů mělo promoci, budou pomáhat nevidomým či dětem s…

21.09.2019 12:58 K lidem s pohybovými problémy či záchvatovými onemocněními, k nevidomým a k dětem s autismem…

Na Litoměřicku spadl ultralight, dva lidé utrpěli zranění

21.09.2019 12:20 Ultralight spadl dnes dopoledne u Hrušovan na Litoměřicku. Dva lidé utrpěli středně těžké až těžké…

Praha trénuje na velkou povodeň, cvičení začalo testem vrat na Čertovce

21.09.2019 10:49 Dnešní celodenní protipovodňová cvičení v Praze odstartoval test vrat na Čertovce, která by se jako…

Netolismus se stává novou hrozbou. Polovina teenagerů je závislá na…

21.09.2019 09:04 Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama