Ohrožení zdraví a majetku? Shromáždění radikálů v Brně bylo předčasně rozpuštěno

V Brně skončil pochod desítek pravicových radikálů z Národní a sociální fronty, jejich shromáždění dnes kolem 20:15 rozpustil tajemník městské části Brno-střed Petr Štika. Pochodovali ze Zelného trhu a chtěli jít na Mendlovo náměstí, kam ale kvůli odporu stovek odpůrců nedošli. Štika jim proto navrhl jinou trasu, kterou však odmítli. Proto tajemník shromáždění rozpustil se zdůvodněním, že byly v ohrožení zdraví a majetek lidí.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Magistrát města Brna
doporučujeme

Policie na twitteru uvedla, že zatím zadržela šest lidí, dva policisté se zranili. Mluvčí jihomoravské záchranné služby Barbora Truksová Zuchová ČTK řekla, že záchranáři v souvislosti s demonstracemi nikoho neošetřovali. Na akci dohlížely stovky policistů, z nich bylo několik desítek těžkooděnců.

Rozpuštění akce radikálů oslavili odpůrci vlastním pochodem, ale kolem 21:00 se i oni začali rozcházet. Kvůli stovkám lidí v ulicích ale vznikaly problémy v MHD. Dopravní podnik proto volil jiné trasy. Jan Seitl z dopravního podniku novinářům řekl, že firma měla přichystaný plán na ohlášený průvod, nový pochod ale způsobil komplikace a vznikala zpoždění. Na křižovatkách byla desítka dispečerů, která spoje podle situace koordinovala. Dopravní podnik se snažil nasazovat i náhradní autobusy.

Pořadatelé pochodu radikálů uváděli,že chtějí "zažehnout plamen svobody" a "pozvednout Evropu z duchovního a biologického bahna". Jejich odpůrci je blokovali už na Zelném trhu, kde se také strhla potyčka, kterou ale policisté rychle utlumili. Poté vytvořili koridor, aby mohl průvod vyjít ze Zelného trhu a projít Masarykovou ulicí k nádraží až k Novým sadům, kde se uskutečnily projevy. V místě bouchlo pár petard. Policisté v průběhu pochodu zajistili i několik dalších lidí.

Koridor tvořili těžkooděnci, policejní dodávky a na místě byli i psovodi a policisté na koních, ze vzduchu hlídal situaci vrtulník. Jakmile Štika shromáždění rozpustil, zapálili radikálové v reakci na to pochodně. Štika i policisté je pak vyzvali, aby pochodně zhasli a odešli. Radikálové pochodně po pár minutách uhasili.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Od prostituce k manipulaci s tendry. Sametová revoluce změnila i praktiky…

21.09.2019 13:35 Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a…

14 asistenčních psů mělo promoci, budou pomáhat nevidomým či dětem s…

21.09.2019 12:58 K lidem s pohybovými problémy či záchvatovými onemocněními, k nevidomým a k dětem s autismem…

Na Litoměřicku spadl ultralight, dva lidé utrpěli zranění

21.09.2019 12:20 Ultralight spadl dnes dopoledne u Hrušovan na Litoměřicku. Dva lidé utrpěli středně těžké až těžké…

Praha trénuje na velkou povodeň, cvičení začalo testem vrat na Čertovce

21.09.2019 10:49 Dnešní celodenní protipovodňová cvičení v Praze odstartoval test vrat na Čertovce, která by se jako…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama