O demonstraci proti Babišovi a Benešové psal celý svět. Aktivisté už chystají další velký protest

Přesně po týdnu se v Praze bude konat další velká demonstrace za nezávislost české justice. Prezident Miloš Zeman i přes protesty opozice i tisíců Čechů tento týden jmenoval do čela ministerstva spravedlnosti Marii Benešovou, aktivisté proto vzkazují, že do ulic vyjdou znovu.

Přidejte svůj názor 181 komentářů

Prostest proti Babišovi a Benešové (29.4.2019).
doporučujeme

V pondělí 29. dubna se konaly protesty ve více než stovce míst po celém Česku. Největší akce se konala v Poraze, kde se k protestu proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a plánované změně v čele ministerstva spravedlnosti sešlo asi 15 tisíc lidí. O akcích, které pořádal spolek Milion chvilek pro demokracii informovala média z celého světa.

img-responsive

Milion chvilek pro demokracii | foto: Facebook

Například agentura Reuters zmínila, že se Češi obávají vměšování do trestní kauzy premiéra Babiše. „Obáváme se, že by premiér mohl uniknout spravedlnosti," cituje francouzský server France 24 organizátora protestů Mikuláše Mináře. O českých protestech psala i německá Deutsche Welle, americké deníky The Washington Post a The New York Times, Britský server The Independent, server Euronews či agentura AP.

Protože požadavky demonstrantů nebyly vyslyšeny, vyjdou Češi do ulic znovu – tentokrát v pondělí 6. května v 18:30. „Neseďte doma! Přijďte dát důrazně najevo, že nehodláme přijímat nepřijatelné,“ apeluje spolek Milion chvilek pro demokracii na občany.

Aktivisté žádaní jmenování nezávislého ministra spravedlnosti. „Nikoli Marie Benešová, která již dva roky otevřeně straní premiérovi ve věci jeho trestního stíhání,“ uvádějí v pozvánce. Druhým požadavkem je, aby nedocházelo ke změnám na Vrchním a Nejvyšším státním zastupitelství, dokud se Babiš neočistí před soudem.

img-responsive

Prostest proti Babišovi a Benešové (29.4.2019). | foto: Profimedia

Tentokrát organizátoři žádají demonstranty, aby přijeli přímo do Prahy. „Vyzýváme tentokrát občany ze všech měst a vesnic ČR, aby přijeli do Prahy! V pondělí oznámíme, co bude dál, pokud naše požadavky nebudou vyslyšeny,“ vzkazují. Následně ovšem oznámili, že pro velký zájem se bude protestní akce souběžně konat i v Ostravě,

Loading...
Vstupte do diskuze (181)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak obrat důchodce? Znovu je to tady. Podvodníci přišli s novými triky

15.09.2019 21:11 Aktualizováno Podvodníci vymýšlejí nové triky jak vylákat peníze z důvěřivých seniorů. Příběh o volajícím vnukovi…

Nakupujete na farmářských trzích? Veterináři varovně zdvihli prst

15.09.2019 16:12 Veterináři letos zatím provedli v Praze 53 kontrol na 14 farmářských trzích, pochybení zjistili ve…

Vietnamci se po únosu v Česku bojí o život

14.09.2019 09:47 Mnozí Vietnamci se po únosu bývalého vietnamského komunistického funkcionáře z Berlína přes ČR a…

Překvapivý průzkum: Co nejvíc děsí mladé Čechy? Přistěhovalci to nejsou

13.09.2019 15:59 Důraz na životní prostředí a členství v EU či nespokojenost se současnou politickou situací…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama