Počasí o víkendu: Vrací se sníh a mráz

Do Česka se vrací sníh a mráz. Během víkendu hrozí ve vyšších polohách sněžení, teploty v noci navíc mohou klesat až pod bod mrazu. Chladné počasí vydrží i příští týden.

Přidejte svůj názor

Počasí, ilustrační foto
doporučujeme

První sníh se může vrátit už v pátek, kdy bude zataženo až oblačno.  Nejnižší noční teploty se ale přesto udrží na 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty nepřekročí 10 až 14 °C, na Moravě až 16 °C.

V sobotu bude bude nadále zataženo až oblačno a postupně se na většině území objeví déšť nebo přeháňky, v západní polovině Čech v polohách nad 600 m i srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou na 7 až 3 °C, na západě až na 1 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 8 až 12 °C.

V neděli bude oblačno až zataženo, na většině území bude déšť nebo přeháňky, v polohách nad 800 m a v Čechách nad 500 m hrozí i sněžení.  Nejnižší noční teploty klesnou až na 0 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou jen na 6 až 10 °C. 

V pondělí bude také oblačno až zataženo, Ve vyšších polohách se může opět objevit sněžení. Večer ale dojde k ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty klesnou až na -1 °C, nejvyšší denní teploty stoupnou na 8 až 12 °C.

Chladné počasí bude pokračovat i v úterý, kdy nejnižší noční teploty opět klesnou až na -1 °C. Nejvyšší denní teploty ale vzrostou na 10 až 14 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak obrat důchodce? Znovu je to tady. Podvodníci přišli s novými triky

15.09.2019 21:11 Aktualizováno Podvodníci vymýšlejí nové triky jak vylákat peníze z důvěřivých seniorů. Příběh o volajícím vnukovi…

Nakupujete na farmářských trzích? Veterináři varovně zdvihli prst

15.09.2019 16:12 Veterináři letos zatím provedli v Praze 53 kontrol na 14 farmářských trzích, pochybení zjistili ve…

Vietnamci se po únosu v Česku bojí o život

14.09.2019 09:47 Mnozí Vietnamci se po únosu bývalého vietnamského komunistického funkcionáře z Berlína přes ČR a…

Překvapivý průzkum: Co nejvíc děsí mladé Čechy? Přistěhovalci to nejsou

13.09.2019 15:59 Důraz na životní prostředí a členství v EU či nespokojenost se současnou politickou situací…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama