Mapa počasí: Kde o víkendu nasněží? Podívejte se na předpověď

Do Česka se vrací chladné počasí. Meteorologové očekávají, že o víkendu bude nejen pršet, ale vrátí se i sníh a mrazy.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

V sobotu bude bude nadále zataženo až oblačno a postupně se na většině území objeví déšť nebo přeháňky, v západní polovině Čech v polohách nad 600 m i srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou na 7 až 3 °C, na západě až na 1 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 8 až 12 °C.

"Na přiložených mapách s novou sněhovou pokrývkou za 12 hodin není počítáno s odtáváním sněhu a v sumaci jsou i srážky smíšené, takže výrazně nadhodnocují území pokryté sněhem a množství nového sněhu," uvedli meteorologové.

img-responsive

Kde o víkendu nasněží? | foto: ČHMÚ

V neděli bude oblačno až zataženo, na většině území bude déšť nebo přeháňky, v polohách nad 800 m a v Čechách nad 500 m hrozí i sněžení.  Nejnižší noční teploty klesnou až na 0 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou jen na 6 až 10 °C. 

"Do nedělního večera naprší na většině území 5 až 15 mm, na Moravě, ve Slezsku a na jihu Čech na některých místech i kolem 20 mm. Na hřebenech hor napadne kolem 10 cm nového sněhu," dodali meteorologové.

V pondělí bude také oblačno až zataženo, Ve vyšších polohách se může opět objevit sněžení. Večer ale dojde k ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty klesnou až na -1 °C, nejvyšší denní teploty stoupnou na 8 až 12 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Marek Vašut otevřeně: Moravec v České televizi jako za komunistů, jiný…

13.11.2019 00:54 Aktualizováno Herec Marek Vašut se otevřeně vyjádřil k roku 1989 a sametové revoluci, která podle něj proběhla až…

Rychetský pojmenoval nešvary dnešní společnosti. Co se vytratilo?

12.11.2019 21:54 Ze společnosti se vytratily základní zásady, jako je solidarita a humanismus. Staly se z nich téměř…

Člověk v tísni je nežádoucí, rozhodlo ministerstvo. Pracovat chce dál

12.11.2019 19:43 Aktualizováno Ruské ministerstvo spravedlnosti dnes oznámilo, že českou humanitární organizaci Člověk v tísni…

Nižší rodičovská, ale delší dobu. Čeští rodiče mění přístup

12.11.2019 17:42 Aktualizováno V Česku přibylo rodičů, kteří si nechávají měsíčně vyplácet nižší rodičovskou na delší dobu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama