V Brně vypukl Majáles. V průvodu šly davy studentů, koncert sledovaly desetitisíce lidí

Průvodem z náměstí Svobody na výstaviště dnes začal Majáles, největší studentská slavnost v Brně. Letos se ho účastnilo všech pět veřejných brněnských vysokých škol, kandidáty na krále a královnu Majálesu přihlásily čtyři školy s výjimkou Univerzity obrany. V obou případech uspěli kandidáti Vysokého učení technického. V průvodu šlo několik tisíc lidí, řekla ČTK za organizátory Karolína Křenková. Odpoledne a večer vystoupilo na výstavišti přes 20 kapel na třech scénách a přihlížely desetitisíce lidí.

Koncert, ilustrační foto
doporučujeme

První šla v průvodu Mendelova univerzita a symbolicky studenty této školy doprovázel obří traktor. Následovaly Univerzita obrany, Masarykova univerzita, Vysoké učení technické a Veterinární a farmaceutická univerzita. Každá škola měla auto s vlekem či nákladní auto s pódiem, na kterém hrála kapela.

Královnou Majálesu se stala Kristína Šintajová, králem Jan Jílek. Každý z kandidátů musel představit nějaký projekt, který má zlepšit život ve městě. Šintajová by chtěla zlevnit předplatní jízdenky pro MHD formou semestrální jízdenky sloužící pro období výuky a období zkoušek. Tentýž nápad měl i Jílek, oba chtějí také rozšířit povědomí o elektronických jízdenkách.

Hlavním hudebním lákadlem letošního festivalu byla podle pořadatelů skupina Kryštof. "Návštěvníci se mohli podívat také na Marka Ztraceného, Bena Cristovaa či Rybičky 48," řekl spoluorganizátor David Peštál.

Brněnští studenti přichystali i vlastní program. Například v zóně Univerzity obrany si zájemci prohlédli ukázky bojového vybavení vojáka české armády. Studenti veterinární univerzity zase ukázali milovníkům zvířat, jak se chovat v krizových situacích, do nichž se chovaná zvířata mohou dostat. Zájemcům studenti též vysvětlili, jak se postupuje při výcviku vodicího psa.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EXKLUZIVNĚ: Mise v Bejrútu? Psovod a pes si musejí důvěřovat, během akce…

07.08.2020 22:03 Aktualizováno ROZHOVOR – Spoléhají na ně. Pětice českých psovodů se svými psy se v obrovské výhni pustila v…

Plzeň se chystá na návštěvu amerického ministra Pompea

07.08.2020 17:30 Plzeň se připravuje na úterní návštěvu ministra zahraničí USA Mikea Pompea. Hned první den svého…

Ministerstvo radí, jak se chovat u moře. Čemu se vyhnout?

07.08.2020 17:23 Aktualizováno Ministerstvo zdravotnictví vydalo doporučení pro Čechy, kteří vyrazí na pobyt u moře, zveřejnilo…

Na Jihlavsku už nebudou od soboty povinné roušky v obchodech

07.08.2020 17:22 Hygienici na Vysočině zrušili k 8. srpnu opatření zavádějící na Jihlavsku povinnost nosit roušky i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama