V Brně vypukl Majáles. V průvodu šly davy studentů, koncert sledovaly desetitisíce lidí

Průvodem z náměstí Svobody na výstaviště dnes začal Majáles, největší studentská slavnost v Brně. Letos se ho účastnilo všech pět veřejných brněnských vysokých škol, kandidáty na krále a královnu Majálesu přihlásily čtyři školy s výjimkou Univerzity obrany. V obou případech uspěli kandidáti Vysokého učení technického. V průvodu šlo několik tisíc lidí, řekla ČTK za organizátory Karolína Křenková. Odpoledne a večer vystoupilo na výstavišti přes 20 kapel na třech scénách a přihlížely desetitisíce lidí.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Koncert, ilustrační foto
doporučujeme

První šla v průvodu Mendelova univerzita a symbolicky studenty této školy doprovázel obří traktor. Následovaly Univerzita obrany, Masarykova univerzita, Vysoké učení technické a Veterinární a farmaceutická univerzita. Každá škola měla auto s vlekem či nákladní auto s pódiem, na kterém hrála kapela.

Královnou Majálesu se stala Kristína Šintajová, králem Jan Jílek. Každý z kandidátů musel představit nějaký projekt, který má zlepšit život ve městě. Šintajová by chtěla zlevnit předplatní jízdenky pro MHD formou semestrální jízdenky sloužící pro období výuky a období zkoušek. Tentýž nápad měl i Jílek, oba chtějí také rozšířit povědomí o elektronických jízdenkách.

Hlavním hudebním lákadlem letošního festivalu byla podle pořadatelů skupina Kryštof. "Návštěvníci se mohli podívat také na Marka Ztraceného, Bena Cristovaa či Rybičky 48," řekl spoluorganizátor David Peštál.

Brněnští studenti přichystali i vlastní program. Například v zóně Univerzity obrany si zájemci prohlédli ukázky bojového vybavení vojáka české armády. Studenti veterinární univerzity zase ukázali milovníkům zvířat, jak se chovat v krizových situacích, do nichž se chovaná zvířata mohou dostat. Zájemcům studenti též vysvětlili, jak se postupuje při výcviku vodicího psa.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

David Rath podal ústavní stížnost, chce odškodnění od advokáta

18.07.2019 16:36 David Rath podal ústavní stížnost ve sporu s advokátem Michalem Pacovským. Podle pravomocného…

Sprosté nápisy na Lennonově zdi v Praze? Řád maltézských rytířů podal…

18.07.2019 16:08 Řád maltézských rytířů, vlastník Lennonovy zdi na pražské Kampě, podal trestní oznámení kvůli…

Kauza zkrachovalé záložny MSD se rozrostla, obžalováni další dva lidé

18.07.2019 15:32 Státní zástupce obžaloval dva lidi v další větvi kauzy zkrachovalého Metropolitního spořitelního…

Na výstavě ve Svitavách spadla socha a zabila malé dítě. Policie vznesla…

18.07.2019 14:37 Až šest let vězení hrozí 62letému člověku za pád dřevěné sochy na malé dítě, které zraněním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama