Terno mezi zájezdy: Zjistili jsme, kde bude letos přetlak Čechů

Loni zamířilo na dovolenou do zahraničí 5 milionů Čechů a podle cestovních kanceláří je letos zájem o zájezdy ještě větší. Kam míří tuzemští turisté nejčastěji? Redakce serveru EuroZprávy.cz oslovila zástupce několika cestovních kanceláří.

Přidejte svůj názor

Moře, ilustrační foto
doporučujeme

Češi rádi cestují nejen po Česku, ale i po světě. Klienti tuzemských cestovních kanceláří se dozajista obávají následků uzemnění letounů Boeing 737 MAX, které se mohou podle odhadů Asociace cestovních kanceláří ČR všemožně dotknout desítek tisíc Čechů. Třeba cestovní kancelář Fischer mluví o jednotkách procent klientů.

„U všech zájezdů, které máme momentálně v nabídce na webu si mohou být klienti jistí, že určitě odletí a nic se měnit nebude, protože máme potvrzené dopravce,“ uvedl pro EuroZprávy.cz tiskový mluvčí CK Fischer Jan Bezděk. „U některých letů došlo k posunům odletu o několik hodin, v některých případech o jeden den,“ dodává vzápětí.

Fischer nabízí klientům alternativy a další varianty, aby na ně problémy amerického výrobce letadel dopadly co nejméně. „Ke každému přistupujeme tak, aby byl spokojený a mohl na svou dovolenou odletět,“ vysvětluje Bezděk. A kam chtějí Češi letos cestovat nejčastěji?

„Mezi nejžádanější destinace letošní sezóny patří Turecko, Řecko či Bulharsko,“ říká pro EuroZprávy.cz tisková mluvčí cestovní kanceláře Čedok Hana Součková. První dvě destinace zmiňuje i zástupce Exim Tours, který doplňuje ještě Egypt, Tunisko a Itálii.

„Prodej ve srovnání s loňským rokem je větší o 30 %,“ konstatuje pro EuroZprávy.cz tiskový mluvčí Exim Tours Petr Kostka s tím, že 90 % cestovatelů si zakoupilo zájezdy s all inclusive službami. Podle mluvčího je to nový trend.

„Typickým rysem letošních dovolených je zaměření turistů na kvalitnější služby. Čeští turisté se nebojí investovat do vícehvězdičkových hotelů a výrazně narostl zájem o pětihvězdičkové hotely, které prozatím zvolilo 28 % turistů,“ popisuje Kostka.

Loni zamířilo na dovolenou do zahraničí pět milionů Čechů, což bylo meziročně o dvě procenta více. V tuzemsku pak část dovolené strávilo bezmála osm milionů Čechů. Nejoblíbenějšími destinacemi byly tradičně Chorvatsko a Slovensko, kam Češi ve většině případů jezdí po vlastní ose autem, nikoliv prostřednictvím cestovních kanceláří.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel "Král Šumavy" Josef Hasil (†95), legendární odbojář proti komunistům

16.11.2019 21:10 Aktualizováno V pátek zemřel v USA ve věku 95 let protikomunistický odbojář Josef Hasil, známý jako Král Šumavy.…

Masarykova univerzita zahájila třídenní Festival 30 let svobody

16.11.2019 20:08 Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš zahájil dnes v kině Scala v Brně třídenní Festival 30 let…

Protektorát či komunistický puč. Videomapping na Národní třídě připomněl…

16.11.2019 19:17 Historické milníky novodobých dějin Československa a České republiky dnes zobrazil videomapping na…

Univerzita Hradec Králové má v kampusu náměstí Václava Havla

16.11.2019 18:53 Piazzetta uprostřed kampusu Univerzity Hradec Králové byla dnes slavnostně pojmenována na náměstí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama