Kvůli úniku plynu je v Praze 10 evakuována asi stovka lidí

Kvůli úniku plynu z poškozeného potrubí v Charkovské ulici v Praze 10 musela být dnes kolem 17:00 evakuována asi stovka lidí z devíti vchodů. Plynařům se podařilo plyn uzavřít téměř po třech hodinách, po odvětrání se lidé mohli vrátit domů. Vyplývá to z informací policie a hasičů. Mluvčí společnosti Pražská plynárenská Miroslav Vránek ČTK řekl, že plynovod narušila jiná firma při pracích, které s rozvody plynu nijak nesouvisely.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Praha
doporučujeme

"K masivnějšímu úniku plynu došlo kolem 16:30, narušené je podzemní středotlaké potrubí, dostalo se to do vchodu obytného domu," řekl ČTK mluvčí hasičů Martin Kavka. Koncentrace byly podle něj v horní mezi výbušnosti, velitel zásahu proto nařídil preventivní evakuaci devíti vchodů, asi stovky lidí. Hasiči do výbušného prostředí nasadili speciální ventilátory, koncentrace se pak podařilo snížit na dolní mez výbušnosti.

Plynaři se museli k porušenému místu prokopat, místo museli zaškrtit, aby úniku plynu zamezili. Podle Vránka se to podařilo po 19:00. Poškozený kus se musí nyní nahradit novým a potom se může obnovovat dodávka. "Týká se to asi šedesáti odběratelů," řekl Vránek. Předpokládá, že potrubí bude opraveno během noci.

Magistrát vyslal na místo evakuační autobusy. Sběrné místo pro zhruba 100 evakuovaných zajišťovali policisté pohotovostní motorizované jednotky.

Policie nyní bude zjišťovat příčiny celé události. "Především to, jak dalece byly dodrženy pracovní postupy," dodal policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Loading...
Témata: Praha | Hasiči | plyn | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nepříjemná zpráva pro Čechy: Kvůli slabé koruně letos dovolená v Egyptě…

19.05.2019 16:32 Aktualizováno V předprodejích leteckých zájezdů pro letošní rok zatím vedou destinace Řecko, Turecko a Egypt,…

V Ostravě zemřela seniorka, srazilo ji auto

19.05.2019 10:58 Aktualizováno Pětasedmdesátiletá žena zemřela v sobotu v Ostravě-Zábřehu po střetu s automobilem. Na místě…

Pověst farmářských trhů na jižní Moravě kazí překupníci, veterináři…

19.05.2019 09:21 Na jihomoravských farmářských trzích udělala loni Státní veterinární správa (SVS) 76 kontrol a…

Na Helicopter Show v Hradci Králové přišlo přes 20.000 lidí

18.05.2019 17:14 Více než 20.000 lidí dnes přišlo na 18. ročník Helicopter Show, který se konal na letišti v Hradci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama