Svědkyně v kauze ruských fotbalistů spadla v Česku z balkonu, její stav je stále vážný

Zdravotní stav svědkyně v kauze odsouzených ruských fotbalistů, Jekatěriny Bobkovové, která o víkendu zřejmě spadla z balkonu hotelu ve Špindlerově Mlýně a léčí se v královéhradecké fakultní nemocnici, je stále vážný. Kriminalisté jí proto dosud nevyslechli. Od její výpovědi si slibují, že vnese jasno, co se 10. května ve Špindlerově Mlýně stalo. Hospitalizace ženy bude spíše delší. ČTK to dnes zjistila od zástupců policie a Fakultní nemocnice Hradec Králové. Instituce totožnost ženy nepotvrdily, policie jen to, že jde o občanku Ruské federace.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Lékařský náměstek hradecké fakultní nemocnice Zdeněk Tušl dnes dopoledne ČTK řekl, že zraněná žena je mimo ohrožení života. "Je hospitalizovaná s mnohočetnými vážnými poraněními. Její stav je stabilizovaný. Léčba bude vyžadovat ještě dlouhou dobu," řekl Tušl.

Trutnovští a královéhradečtí kriminalisté s prověřováním okolností případu dosud neskončili. "V současnosti byly zahájeny úkony v trestním řízení pro zatím nespecifikovaný trestný čin. Neznamená to ale ještě, že zahájíme trestní stíhání," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Ivana Ježková. Součástí trestního řízení bude také znalecké zkoumání, které by mělo objasnit mechanismus vzniku poranění, které žena utrpěla.

"Čekáme, až se zdravotní stav ženy zlepší natolik, že bude schopna vypovídat a popsat kriminalistům, jak ke zranění došlo. Naším primárním cílem je zjistit, zda na zranění ženy nenese jakýkoliv podíl žádná další osoba. Ve věci spolupracujeme s velvyslanectvím Ruské federace v ČR," řekla ČTK Ježková.

Policie tento týden uvedla, že s největší pravděpodobností šlo o nešťastnou událost, když si žena šla na balkon zakouřit, seděla na zábradlí ve třetím nadzemním podlaží a pak ji lidé našli dole pod balkonem. Zřítila se z více než deseti metrů. Podle dostupných informací Jekatěrina Bobkovová po pádu utrpěla četná zranění a ocitla se v hlubokém bezvědomí.

U moskevského soudu nedávno svědčila v případu ruských fotbalových reprezentantů Pavla Mamajeva a Alexandra Kokorina, kteří byli tento měsíc odsouzeni v Moskvě za loňské napadení několika lidí v centru ruské metropole k 18 respektive 17 měsícům za mřížemi.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hladiny řek v Moravskoslezském kraji už klesají a stoupat už by neměly

22.05.2019 21:12 Aktualizováno Situace v povodí řeky Odry se začala dnes večer začala uklidňovat. Hladiny řek v Moravskoslezském…

Hladiny řek stoupají i v Olomouckém kraji, na Bečvě druhý stupeň

22.05.2019 20:07 Aktualizováno Řeka Bečva v Teplicích nad Bečvou dosáhla druhého stupně povodňové aktivity. Podle informací Povodí…

Smědá na Frýdlantsku se rozvodnila, silnice uzavřena

22.05.2019 20:01 Aktualizováno Hladiny řek v části Libereckého kraje dnes zvedly silné deště, druhého povodňového stupně dosáhla…

Na Vsetínsku platí třetí povodňový stupeň

22.05.2019 18:44 Aktualizováno Hladiny několika toků ve Zlínském kraji dnes kvůli vytrvalému dešti stoupají. Na Senici v Ústí na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama