Příběh nemocné Natálky spojil stovky lidí

Na začátku byl nápad uskutečnit charitativní koncert. Cílem bylo získat finanční prostředky na léčbu a rehabilitaci nemocné Natálky Štefečkové. Ta se narodila 6. června 2012 a to již ve 27. týdnu těhotenství, jako 980 gramový uzlíček a dlouhodobě bojuje s nepřízní osudu.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Den pro natálku
doporučujeme

A tak se skupina zdánlivě nesourodých lidí spojila a pomalu začal vznikat koncert pro Natálku. Rodiče Natálky, jejich přátelé a hlavně školka, kam Natálku rodiče dováží, vytvořili tým. Událost dostala jméno Den pro Natálku a pomalu se z komorního koncertu stala velká akce pro děti i rodiče. K vystupujícím kapelám se přidalo několik jednotek dobrovolných hasičů z okolí. Ti vystaví techniku, stejně tak břeclavská městská policie ukáže své muže a techniku v plné zbroji. Chybět nebudou záchranáři s výukou první pomoci.

A pak se to stalo. Obrovské množství lidí spojila facebooková akce Den pro Natálku. „Denně přichází několik nabídek na dárky do tomboly. Máme mnoho poukazů na služby, dárků ručně vyrobených i těch koupených. Přímo na akci budou kosmetičky a masérka, které své služby nabídnou za příspěvek pro Natálku. Děti si budou moct zajezdit na poníkovi, zadovádět na umělé sjezdovce i na nafukovací skluzavce. Místní dopravní firma nabídla zcela zdarma svůj kamion jako podium pro vystupující“ srhnula nabídy na spolupráci Petra Pajpachová, která se ujala organizování dobrovolníků.

Během několika dní facebook zaplavila vlna solidarity s Natálkou a stále přibývá atrakcí a darů. Samotný Den pro Natálku vypukne ve 14 hodin pod zámkem v Břeclavi 19. května letošního roku. Lidé nabízí i pomoc při organizaci akce, ptají se, kam mohou přinést dary do tomboly i jak jinak mohou pomoct. Jak uvedl manžel Pajpachové Petr, akci zaštítila Dobrovolná záchranná služby ČR s tím, že oficiálně zřídila sbírku včetně transparentního účtu. Cílem je do konce května získat co nejvíce peněz na operaci Natálky. Tatínek Natálky Marian přímo na facebooku poděkoval za podporu.

Už teď je jasné, že akce zasáhla obrovské množství lidí a tak nezbývá než doufat, že dorazí mnoho návštěvníků, kteří podpoří úsilí o zábavné odpoledne plné her a zábavy, okořeněné dobrým úmyslem. Ti mohou přispět přímo na akci nebo na transparentní účet 1396841002/5500.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze prasklo potrubí. Bez vody jsou tisíce odběratelů

07.12.2019 11:44 Bez dodávek vody je v Praze 6 kvůli prasklému vodovodnímu řadu zhruba 2700 odběratelů. Oprava by…

Zoufalá babička ze Slovenska napsala dopis Zemanovi. Žádá, aby zakročil

06.12.2019 23:06 Aktualizováno Sedmašedesátiletá Slověna Anna poslala dopis prezidentovi Miloši Zemanovi. Žádá v něm, aby zastavil…

Spor o hidžáb: Nejvyšší soud se zastal Somálky, ČR musí tolerovat…

06.12.2019 17:23 Aktualizováno Nejvyšší soud (NS) se zastal somálské dívky, která chtěla na zdravotnické škole v Česku nosit…

Startuje lyžařská sezona, jako první se rozjely vleky v Jeseníkách

06.12.2019 16:44 V Česku díky umělému zasněžování začala lyžařská sezona. Jako první se dnes rozjely vleky v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama