Nejžádanější destinace Čechů? V letních dovolených vede Řecko, Turecko a Egypt

K nejžádanějším destinacím v předprodejích leteckých zájezdů patří podle oslovených cestovních kanceláří Řecko, Turecko a Egypt. U cestovní agentury Invia, která prodává zájezdy většiny cestovních kanceláří v tuzemsku, v režimu first minute klienti již zakoupili více než polovinu zájezdů. Až 5000 jich vycestuje na dovolenou v sobotu 29. června. CK mají potvrzené smlouvy s leteckými společnostmi u všech zájezdů, které nabízejí, proto by je podle nich odstavení letadel Boeing 737 MAX nemělo ovlivnit.

Egypt, ilustrační foto
doporučujeme

"Řecko zůstává, co se týče celkového objemu, nejoblíbenější destinací stejně jako loni a předloni. Týká se to velkých ostrovů, jako jsou Kréta, Rhodos a Kos, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi," řekl ČTK mluvčí CK Fischer Jan Bezděk. Podle statistik agentury Invia vyrazí do Řecka 21 procent turistů. Průměrná cena řeckého zájezdu na osobu činí 16.000 korun.

"Největší nárůst až o desítky procent oproti loňsku má ale jednoznačně Turecko, které se dostalo na druhé místo," uvedl Bezděk. Připomněl, že rozlehlá Turecká riviéra poskytuje dostatek ubytovacích kapacit čtyř- a vícehvězdičkových hotelů s all inclusive službami. Nejčastěji lidé podle agentury Invia zamíří do oblastí Alanya, Side či Kemer a průměrná cena tureckých zájezdů mírně přesahuje 17.000 korun. "Turci umí dovolenou udělat skvěle co do poměru cena výkon i šíře nabídky," dodal Bezděk.

V Egyptě patří k nejoblíbenějším letoviska Hurghada, Marsa Alam a Šarm aš-Šajch. U CK Fischer, kterou Invia.cz neprodává, je ale v žebříčku destinací na třetím místě Španělsko a Mallorca.

First minute sezona trvala do konce března. Za tu dobu například zákazníci Invia nakoupili 68.000 pobytů za 2,7 miliardy korun, nejvíce pobytů se prodalo 31. ledna. "Typickým rysem letošních dovolených je zaměření turistů na kvalitnější služby. Čeští turisté se nebojí investovat do vícehvězdičkových hotelů a výrazně narostl zájem o pětihvězdičkové hotely, 90 procent z cestovatelů si u nás zakoupilo zájezd s all inclusive službami," uvedl obchodní ředitel CK Exim Tours Petr Kostka.

Podle marketingového ředitele CA Invia Daniela Blažka nedostatek zájezdů na letní sezonu není. "Doporučujeme ale zákazníkům, aby nečekali na poslední chvíli, protože určité omezení nabídky může nastat. V tuto chvíli nevíme, jak velké," řekl ČTK. Cestovní kanceláře vzhledem k omezenější nabídce v letecké přepravě ale můžou podle Blažka ceny last minute zájezdů zvýšit. Letadla Boeing 737 MAX byla odstavena z bezpečnostních důvodů. Společnost Smartwings má ve své flotile sedm těchto letadel, v létě omezí kapacity svých letů o osm procent.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Požár paneláku v Bohumíně byl žhářský útok, soudí hejtman. Jeden muž…

08.08.2020 23:41 Aktualizováno Vše nasvědčuje tomu, že dnešní požár v panelovém domě v Bohumíně na Karvinsku byl žhářský útok.…

V Bohumíně hořel panelový dům. 11 mrtvých včetně tří dětí

08.08.2020 23:39 Aktualizováno Při požáru v panelovém domě v Bohumíně na Karvinsku dnes zemřelo 11 lidí, z toho tři děti. ČTK to…

Obec doporučila lidem, aby si udělali zásoby. Přišla kritika, ozval se i…

08.08.2020 23:39 Aktualizováno Kdo by si nevzpomněl na tu jarní paniku, kdy začínala první vlna epidemie koronavir, a kdy lidé…

Proč lidé nechtějí nosit roušky? Podle vědce to souvisí s pamětí

08.08.2020 23:39 Aktualizováno Zda jsou lidé ochotní se podřídit počátečním pandemickým opatřením, ovlivňuje i krátkodobá paměť.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama