Lanovka na Sněžku nejezdí, zastavil ji silný vítr

Lanovka na Sněžku se kvůli silnému větru nerozjela. Na Sněžce ráno pršelo, vítr dosahoval rychlosti okolo 90 kilometrů v hodině a teplota se pohybovala okolo šesti stupňů Celsia, pocitová byla okolo dvou stupňů. ČTK to zjistila z webu lanové dráhy a polské horské služby. Lanovka může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině.

Přidejte svůj názor

Lanovka na Sněžku
doporučujeme

Turisté, kteří se chtějí v deštivém a chladném počasí přesto z Pece pod Sněžkou na nejvyšší horu vydat, musí jinudy než Obřím dolem. Správa Krkonošského národního parku výstupovou cestu od kapličky do Obřího sedla uzavřela, kvůli poničenému mostku v Rudné rokli na jihozápadním svahu Sněžky u trkače. Alternativní trasa z Pece na Sněžku vede po zelené turistické značce na Růžohorky a odtud po žluté. Delší trasa, kterou se turisté vyhnou Obřímu dolu, vede na Sněžku přes Richtrovy boudy, Výrovku a Luční boudu.

Lanovku na Sněžku tvoří dva úseky, Pec pod Sněžkou - Růžová hora a Růžová hora - Sněžka. Spodní úsek na Růžovou horu je kvůli větru mimo provoz spíše výjimečně. Celková délka lanové dráhy je asi 3,5 kilometru. Z hlediska převýšení a počasí jde v ČR o nejextrémnější kabinovou lanovku. Převýšení lanové dráhy z dolní stanice v Peci do horní stanice na Sněžce je přes 700 metrů. První úsek má převýšení asi 510 metrů a druhý 260 metrů. Aktuální informace o provozu lanovky je možné sledovat na webu.

V Krkonoších vydatně prší a teploty v 1000 metrech se pohybují kolem deseti stupňů Celsia. Meteorologové upozornili na to, že Krkonoše dnes mohou zasáhnout až extrémní srážky, po nichž se mohou rychle rozvodnit hlavně menší řeky. Ve Špindlerově Mlýně hladina Labe po silném dešti v 07:00 přesáhla hranici prvního stupně povodňové aktivity. V Krkonoších má pršet celý den a také vítr by měl být silný a v nárazech dosahovat rychlosti i přes 70 kilometrů v hodině. Podobné počasí má být v Krkonoších i ve čtvrtek, vítr by měl ale od západu postupně slábnout.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hitlerovy projevy? Vydavatelé knihy jsou definitivně zproštěni obžaloby

25.06.2019 16:06 Aktualizováno Vydavatelé projevů nacistického diktátora Adolfa Hitlera jsou definitivně zproštěni obžaloby.…

Cisterciáci musí vrátit restituovaný les. Jsme trestáni za boj proti…

25.06.2019 15:50 Aktualizováno Klášter cisterciáků ve Vyšším Brodě musí Lesům ČR vrátit přes 2000 hektarů lesa získaných v…

Cena potravin v roce 2019: které nejvíce zdražily a které zlevnily?

25.06.2019 15:46 Podle dat Českého statistické úřadu (ČSÚ) došlo v květnu k zvýšení spotřebitelských cen z dubnových…

V lovosickém jacht klubu explodovala loď, majitel je v kritickém stavu

25.06.2019 13:41 V jachtingovém klubu v Lovosicích na Litoměřicku v pondělí vpodvečer hořela loď. Majitele v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama