Velička na Hodonínsku hlásí třetí stupeň, voda je zatím v korytě

Hladina řeky Velička ve Velké nad Veličkou na Hodonínsku se dostala na třetí povodňový stupeň. Na svém webu to ve výstraze uvedl Český hydrometeorologický ústav. Tok zůstává v korytě, žádné objekty nezaplavil, řekl ČTK starosta obce Petr Šmidrkal. V Jihomoravském kraji místy vydatně prší, déšť bude místy pokračovat.

Povodně, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Ve Velké nad Veličkou se tok ještě drží v korytu, objížděli jsme to," uvedl starosta. Velička je druhá největší řeka v okrese, vlévá se do Moravy. Na druhém povodňovém stupni je Velička ještě u Strážnice.

Třetí povodňový stupeň je stupeň ohrožení, nastává po stupni bdělost a pohotovost. Podle hydrometeorologického ústavu budou v oblasti srážky s různou intenzitou pokračovat až do čtvrtečního odpoledne. Voda může zaplavovat níže položené obydlené oblasti, komunikace, může omezit lidskou činnost a působit škody v krajině a na majetku. Může také způsobit snížení stability stromů v podmáčené půdě. Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu.

Výstraha hydrometeorologického ústavu před prvním stupněm povodňové aktivity se počínaje 18:00 až do odvolání týká Vyškova, Bučovic na Vyškovsku, Kyjova, Hodonína a Břeclavi.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi si hotely v Praze na léto rezervují většinou na poslední chvíli

05.07.2020 14:57 Hotelové řetězce v Praze mají většinu rezervací zatím od tuzemských cestovatelů. Pobyty si…

V domově důchodců v Unhošti hoří, hasiči evakuovali kolem 100 lidí

04.07.2020 21:01 Aktualizováno Hasiči dnes v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v…

Lidem věřícím dezinformacím nemá smysl oponovat, shodli se účastníci…

04.07.2020 10:14 REPORTÁŽ - Českem se šíří dezinformace a konspirační teorie o sítích 5G. Například město Jeseník…

Češi v červnu polevili v opatřeních proti covidu, ukázal průzkum

03.07.2020 19:06 Lidé v Česku v červnu polevili v opatřeních proti šíření nemoci covid-19. Většina už neomezovala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy