Bečva v Teplicích klesla na druhý stupeň, zatopila silnice i domy

Rozvodněné hladiny řek v Olomouckém kraji po středečních vydatných srážkách postupně klesají. Před polednem zůstávala na druhém povodňovém stupni řeka Bečva v Dluhonicích, v Teplicích nad Bečvou ráno klesla na druhý z třetího stupně povodňové aktivity, tedy ohrožení. Vyplývá to z údajů Povodí Moravy. Uzavřená je zaplavená silnice z Hustopečí nad Bečvou na Přerovsku směrem na Kelč na Vsetínsku. Další situace bude záležet na počasí.

Přidejte svůj názor

Zvláštní zachycení deště
doporučujeme

Hasiči v Olomouckém kraji zatím evidují několik výjezdů k zatopeným silnicím či domům. Ve středu večer zasedly i protipovodňové štáby.

V Teplicích nad Bečvou stoupla Bečva nad úroveň prvního povodňového stupně ve středu odpoledne, v 18:00 už dosahovala nad hranici druhého stupně. Po půlnoci překročila čtyřmetrovou hranici - limit pro třetí stupeň. Maxima 426 centimetrů dosáhla dnes v 04:30, od té doby zvolna klesá. Nyní dosahuje 364 centimetrů, tedy druhého povodňového stupně.

"V Hranicích vážnější škody nenastaly, ale momentálně nedoporučujeme používat cyklostezku Bečva směrem k Rybářům. Další vývoj bude záležet zejména na síle dešťů v Beskydech," informuje radnice v Hranicích na svých stránkách www.mesto-hranice.cz.

V Dluhonicích u Přerova platí druhý povodňový stupeň od dnešních 02:00, od rána tam hladina stagnuje a pohybuje se na současných 516 centimetrech. Třetí povodňový stupeň je vyhlašován od 530 centimetrů.

Kvůli rozvodněným řekám zasahovali na některých místech hasiči, například voda v Ústí zaplavila hřiště a natekla do několika sklepů. "Jelikož se v této oblasti nejedná o první případ, jsou již místní obyvatele včas připraveni a nedošlo k žádným škodám či újmě na zdraví," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. V obci Špičky na Přerovsku hasiči v noci kvůli hrozbě záplav vypomohli farmářům při přestájení dobytka do bezpečnějších zemědělských objektů. Na rizikových místech postavili hasiči hráze z pytlů.

Ve Starém Městě na Šumpersku voda ve středu odpoledne částečně zatopila silnici v jedné z ulic. Na Jesenicku v České Vsi hasiči ve středu odčerpali vodu z domů, která přitekla z okolních polí.

Kvůli vydatnému dešti a stoupajícím hladinám vodních toků byly v Olomouckém kraji zvýšeny počty hasičů na stanicích. Další členové hasičského sboru mají od středečního odpoledne pohotovost, aby mohli v případě potřeby pomoci sloužícím kolegům.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jan Kraus se vysmál studentům stávkujícím kvůli klimatu: Poslal jim hodně…

20.06.2019 22:01 Aktualizováno Moderátor Jan Kraus se ve své středeční show pozastavil nad tématem ekologie a studentských stávek…

Oteplování výrazně prodlouží vegetační období v Česku. Následky budou…

20.06.2019 18:04 Aktualizováno Vegetační období v Česku se kvůli postupnému růstu průměrné roční teploty v příštích 30 letech…

Muže uštkla zmije paví. U dálnice D11 si ho vyzvedl záchranářský vrtulník

20.06.2019 17:22 Královéhradečtí letečtí záchranáři dnes v blízkosti dálnice D11 u Chlumce nad Cidlinou na Hradecku…

Atletka Hejnová prohrála spor o známku. Zůstala jen silueta, konstatoval…

20.06.2019 16:23 Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová nemá nárok na odškodnění za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama