Bečva v Teplicích klesla na druhý stupeň, zatopila silnice i domy

Rozvodněné hladiny řek v Olomouckém kraji po středečních vydatných srážkách postupně klesají. Před polednem zůstávala na druhém povodňovém stupni řeka Bečva v Dluhonicích, v Teplicích nad Bečvou ráno klesla na druhý z třetího stupně povodňové aktivity, tedy ohrožení. Vyplývá to z údajů Povodí Moravy. Uzavřená je zaplavená silnice z Hustopečí nad Bečvou na Přerovsku směrem na Kelč na Vsetínsku. Další situace bude záležet na počasí.

Zvláštní zachycení deště
doporučujeme

Hasiči v Olomouckém kraji zatím evidují několik výjezdů k zatopeným silnicím či domům. Ve středu večer zasedly i protipovodňové štáby.

V Teplicích nad Bečvou stoupla Bečva nad úroveň prvního povodňového stupně ve středu odpoledne, v 18:00 už dosahovala nad hranici druhého stupně. Po půlnoci překročila čtyřmetrovou hranici - limit pro třetí stupeň. Maxima 426 centimetrů dosáhla dnes v 04:30, od té doby zvolna klesá. Nyní dosahuje 364 centimetrů, tedy druhého povodňového stupně.

"V Hranicích vážnější škody nenastaly, ale momentálně nedoporučujeme používat cyklostezku Bečva směrem k Rybářům. Další vývoj bude záležet zejména na síle dešťů v Beskydech," informuje radnice v Hranicích na svých stránkách www.mesto-hranice.cz.

V Dluhonicích u Přerova platí druhý povodňový stupeň od dnešních 02:00, od rána tam hladina stagnuje a pohybuje se na současných 516 centimetrech. Třetí povodňový stupeň je vyhlašován od 530 centimetrů.

Kvůli rozvodněným řekám zasahovali na některých místech hasiči, například voda v Ústí zaplavila hřiště a natekla do několika sklepů. "Jelikož se v této oblasti nejedná o první případ, jsou již místní obyvatele včas připraveni a nedošlo k žádným škodám či újmě na zdraví," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. V obci Špičky na Přerovsku hasiči v noci kvůli hrozbě záplav vypomohli farmářům při přestájení dobytka do bezpečnějších zemědělských objektů. Na rizikových místech postavili hasiči hráze z pytlů.

Ve Starém Městě na Šumpersku voda ve středu odpoledne částečně zatopila silnici v jedné z ulic. Na Jesenicku v České Vsi hasiči ve středu odčerpali vodu z domů, která přitekla z okolních polí.

Kvůli vydatnému dešti a stoupajícím hladinám vodních toků byly v Olomouckém kraji zvýšeny počty hasičů na stanicích. Další členové hasičského sboru mají od středečního odpoledne pohotovost, aby mohli v případě potřeby pomoci sloužícím kolegům.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V domově důchodců v Unhošti hoří, hasiči evakuovali kolem 100 lidí

04.07.2020 21:01 Aktualizováno Hasiči dnes v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v…

Lidem věřícím dezinformacím nemá smysl oponovat, shodli se účastníci…

04.07.2020 10:14 REPORTÁŽ - Českem se šíří dezinformace a konspirační teorie o sítích 5G. Například město Jeseník…

Češi v červnu polevili v opatřeních proti covidu, ukázal průzkum

03.07.2020 19:06 Lidé v Česku v červnu polevili v opatřeních proti šíření nemoci covid-19. Většina už neomezovala…

Inspekce odhalila nebezpečný potravinový doplněk, obsahuje mix rozpouštědel

03.07.2020 16:47 Mix různých rozpouštědel a aromatických uhlovodíků našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy