Aktualizovaná výstraha meteorologů: Kde dál hrozí povodně?

Meteorologové po poledni opět aktualizovali výstrahu týkající se deště a povodní. Tlaková níže se nad Polskem vyplňuje a do střední Evropy se od jihozápadu rozšiřuje výběžek vyššího tlaku vzduchu. Trvalejší a vydatnější déšť bude na severovýchodě a východě území do dnešního večera postupně ustávat a v oblasti Beskyd a Javorníků může spadnout dalších kolem 20 mm. Za posledních 24 hodin zde spadlo většinou 40 až 100 mm.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

ČHMÚ
doporučujeme

„Vzhledem k dalším předpokládaným srážkovým úhrnům v oblasti Beskyd očekáváme opětovné vzestupy zejména v povodí Olše a na pravostranných přítocích Odry,“ uvádí ČHMU.

Povodňová pohotovost aktuálně platí pro části Pardubického (Chrudim), Jihomoravského (Břeclav, Hodonín, Veselí nad Moravou), Zlínského (Kroměříž, Otrokovice, Uherské Hradiště, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Vsetín), Olomouckého (Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov) a Moravskoslezského kraje (Bohumín, Český Těšín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Havířov, Jablunkov, Karviná, Kopřivnice, Nový Jičín, Orlová, Ostrava, Třinec).

Výstraha končí v pátek v poledne.

Nízký stupeň nebezpečí, tedy povodňová bdělost, je vyhlášen v částech Libereckého kraje (Frýdlant) Výstraha platí do dnešní 18. hodiny. Bdělost platí i v části  Středočeského (Čáslav) a Pardubického kraje (Hlinsko,Polička) a na Vysočině (Bystřice nad Pernštejnem, Nové Město na Moravě), zde všude výstraha platí až do pátečního poledne.

V povodí Smědé na Liberecku hladiny podle ČHMÚ začaly klesat, poklesy pod úroveň povodňových stupňů se postupně rozšíří z horních toků na dolní. "Na tocích odvodňujících Českomoravskou vrchovinu (zejména Novohradka, Chrudimka, Doubrava, Svratka, Sázava) čekáváme postup zvýšených průtoků do dolních částí povodí a další možnost rozkolísání v důsledku dalších srážek," napsali meteorologové.

Meteorologové také stále varují před vydatným deštěm v částech Zlínského (Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Klobouky, Valašské Meziříčí, Vsetín) a Moravskoslezského kraje (Český Těšín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Třinec). Varování je platné až do 18:00.

 A takhle se proti vodě chrání ve vesnici Předlánce, část obce Višňová v okrese Liberec. Voda v řece Smědá sice už klesla, ze třetího stupně povodňové aktivity je tak druhý stupeň, hladina je však stále vysoká.

V Česku vydatně pršelo již od středečního rána. Stoupaly především hladiny řek odvodňující hory na severu a severovýchodě republiky. Na Liberecku budou podle meteorologů srážky slábnout, v Beskydech ale bude pršet až do večera. "Napršet může až dalších 30 milimetrů," uvádí ČHMÚ.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tři přeživší vzpomínají na vyvraždění Lidic. Co jim zachránilo život?

16.06.2019 18:30 Tři přeživší "lidické děti" dnes v Praze navštívily několik míst spjatých s osudem obyvatel jejich…

Ve vojenském prostoru Libavá zuřil požár, zásah hasičů byl komplikovaný

16.06.2019 17:43 Aktualizováno Škodu za několik milionů korun způsobil rozsáhlý požár, který v noci na dnešek postihl zhruba…

Poprask kolem mariánského sloupu neutichá, "aktivisté" zůstávají na…

16.06.2019 16:10 Členové Společnosti pro obnovu mariánského sloupu stále neopustili místo na pražském Staroměstském…

V Liberci hořela věž kostela, na požár se přišlo jen náhodou

16.06.2019 15:42 V Liberci dnes dopoledne hořela věž kostela svatého Antonína Paduánského v Ruprechticích. Oheň…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama