Střelec z Dražůvek? Byl to samotář a podivín, tvrdí starostka

Byl to samotář a podivín, řekla starostka Dražůvek na Hodonínsku Klára Čudrnáková o jednom z obyvatel, který dnes zastřelil místostarostu a pak zřejmě spáchal sebevraždu. Útočník se u sebe v domě po střelbě zabarikádoval, zásahová jednotka, která dovnitř vnikla, ho pak našla mrtvého. Policisté okolnosti tragédie dál vyšetřují, je za ní ale asi sousedský spor o studnu. Místostarosta byl na místě jako asistence policie, která přijela spor řešit.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

"To byl určitě zkrat u toho člověka. Byl vždycky podivín. Ale tohle nikdo nemohl tušit, taková reakce. Pan místostarosta se k tomu dostal jenom tím, že dělal doprovod policie u zásahu. Když se snažili k němu dobouchat, tak nikdo určitě nepředpokládal, že se bude střílet, protože jinak by s sebou nikoho nebrala," řekla ČTK starostka.

Policisté na místě řešili sousedský spor, mužem, který následně střílel, byl podle policie dosud bezúhonný občan. Nevlastnil legálně drženou střelnou zbraň. Během výzvy před vstupem do domu zazněl podle policie bez varování výstřel, který smrtelně zranil místostarostu. "Svým zraněním bohužel přes okamžitě poskytnutou pomoc podlehl," uvedl na policejním webu mluvčí Pavel Šváb.

Starostka řekla, že střelec byl z rodiny, pro kterou místostarosta a jeho rodina v minulosti udělali hodně dobrého. "Pomáhali jim. Je to nepochopitelné," řekla Čudrnáková. Zopakovala, že šlo o samotářského podivína. "Kdybych ho potkala na ulici, nebudu vědět, kdo to je. Protože on tam byl zalezlý. Nevěděli jsme ani, z čeho žije. Dřív žil s maminkou, ale ta se kvůli zdravotnímu stavu odstěhovala do domu s pečovatelskou službou. Byl tam sám," uvedla starostka.

Dnes byla v Ostravě na sněmu Svazu měst a obcí. "Kdybych nebyla v Ostravě, šla bych tam já. Byla by to moje povinnost," řekla Čudrnáková.

Podle informací policie se místostarosta ráno zúčastnil jako svědek policejní akce. Policisté zřejmě na místo přijeli kvůli podanému trestnímu oznámení, muž ale na místostarostu vystřelil. Útočníkův soused, který trestní oznámení podal, v médiích uvedl, že mu dotyčný vyhrožoval. Ve sporu šlo podle něj o vodu ve studni.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ústavní soud je pátý měsíc oslabený. Hromadí se únava, přiznal sekretář

19.06.2019 11:02 Ústavní soud (ÚS) pracuje od rezignace Jana Musila už pátý měsíc v oslabené sestavě, na rychlosti…

Požár haly u Mladé Boleslavi: Škoda 3 miliony, příčina zatím neznámá

19.06.2019 10:05 Úterní požár průmyslové haly v Bezděčíně na okraji Mladé Boleslavi způsobil škodu za tři miliony…

Stav střelce z Nemyčevsi zůstává vážný, policie ho nemůže vyslechnout

19.06.2019 08:46 Zdravotní stav čtyřiatřicetiletého muže z Nemyčevsi na Jičínsku, kterého v pondělí postřelila…

Skupina Kryštof už nespolupracuje s Agrofertem. Babiš přichází o známé…

19.06.2019 08:30 Skupina Kryštof v čele se zpěvákem Richardem Krajčem ukončila spolupráci s koncernem Agrofert,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama