Povodně v Česku: Pojišťovny evidují stovky škod za více než 10 mil.Kč

Pojišťovny zaznamenaly po prudkých deštích, které v minulých dnech zasáhly především Zlínský a Moravskoslezský kraj, stovky škod převyšující celkem deset milionů korun. Nahlášené případy se týkají zatopených sklepů, garáží a přízemí rodinných domů, vyplývá z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami.

Deštivé počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Česká pojišťovna měla dnes před polednem nahlášeno zhruba 200 škod za osm milionů korun. "Klienti své škody průběžně hlásí, v následujících dnech tedy počet škod ještě poroste. Nejvíce škod máme zatím nahlášeno ze Zlínského a Moravskoslezského kraje," řekla ČTK mluvčí pojišťovny Ivana Buriánková.

Kooperativě k 11:00 klienti nahlásili 70 škod za 3,5 milionu Kč. Všechny škody jsou podle mluvčího pojišťovny Milana Káni ze Zlínského a Moravskoslezského kraje. Jde většinou o zaplavené sklepy, šachty, garáže a věci v nich uložené.

Generali měla k dnešnímu ránu za uplynulé dny nahlášeny škody za téměř dva miliony korun. Polovina případů připadala na Moravskoslezský kraj. Většina škod se stala v Jizerských horách a Beskydech, kde se rozvodnily říčky, uvedl mluvčí pojišťovny Jan Marek. "Očekáváme, že počet pojistných událostí se bude zvyšovat po víkendu. Lidé v tuto chvíli řeší hlavně úklid a vysoušení, což je relevantní postup, aby tak zabránili rozšíření škod na jejich majetku," dodal.

Česká podnikatelská pojišťovna eviduje zatím desítky škod, jde především o vytopené sklepy a garáže. Odhadované škody se pohybují v řádech stovek tisíc korun. S jejich oznamováním však klienti teprve začínají, poznamenala mluvčí pojišťovny Renata Čapková.

"Zpočátku to vypadalo dramaticky, ale když se ohlédneme za uplynulými dny prostřednictvím statistiky z Klientského centra, šlo pouze o několik vytopených sklepů a škody, které nejsou velké," uvedl mluvčí Allianz Václav Bálek. Ještě v době, kdy silně pršelo, se podle něj ozvalo několik řidičů, kteří nabourali kvůli aquaplaningu, tedy ztrátě přilnavosti pneumatiky k vozovce vlivem vody.

Hladiny řek, které se ve čtvrtek zvedly po vydatných deštích, dnes ve všech zasažených oblastech postupně klesají. Povodňová bdělost platí do sobotních 11:00 už jen pro regiony Břeclav, Hodonín a Veselí nad Moravou v Jihomoravském kraji a Kroměříž, Otrokovice a Uherské Hradiště ve Zlínském kraji.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při požáru v domově důchodců ve Mšeně zemřel jeden člověk

13.08.2020 18:42 Aktualizováno Jedna žena zemřela dnes brzy ráno při požáru v domově seniorů ve Mšeně na Mělnicku. Jednu zraněnou…

Iniciativa KoroNERV-20 pracuje na investičním semaforu

13.08.2020 17:43 Občanská iniciativa KoroNERV-20 připravuje investiční semafor. Vyznačuje v něm sektory, do kterých…

Covid-19 se za týden prokázal u 71 Čechů, kteří byli v Chorvatsku

13.08.2020 17:19 Nákaza covidem-19 se za týden do středy 12. srpna prokázala u 71 Čechů, kteří pobývali v Chorvatsku…

Bohumín varuje před falešnými sbírkami pro oběti požáru

13.08.2020 15:47 Bohumínská radnice varuje před falešnými sbírkami na podporu obětí sobotního tragického požáru.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama