Povodně v Česku: Pojišťovny evidují stovky škod za více než 10 mil.Kč

Pojišťovny zaznamenaly po prudkých deštích, které v minulých dnech zasáhly především Zlínský a Moravskoslezský kraj, stovky škod převyšující celkem deset milionů korun. Nahlášené případy se týkají zatopených sklepů, garáží a přízemí rodinných domů, vyplývá z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami.

Přidejte svůj názor

Deštivé počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Česká pojišťovna měla dnes před polednem nahlášeno zhruba 200 škod za osm milionů korun. "Klienti své škody průběžně hlásí, v následujících dnech tedy počet škod ještě poroste. Nejvíce škod máme zatím nahlášeno ze Zlínského a Moravskoslezského kraje," řekla ČTK mluvčí pojišťovny Ivana Buriánková.

Kooperativě k 11:00 klienti nahlásili 70 škod za 3,5 milionu Kč. Všechny škody jsou podle mluvčího pojišťovny Milana Káni ze Zlínského a Moravskoslezského kraje. Jde většinou o zaplavené sklepy, šachty, garáže a věci v nich uložené.

Generali měla k dnešnímu ránu za uplynulé dny nahlášeny škody za téměř dva miliony korun. Polovina případů připadala na Moravskoslezský kraj. Většina škod se stala v Jizerských horách a Beskydech, kde se rozvodnily říčky, uvedl mluvčí pojišťovny Jan Marek. "Očekáváme, že počet pojistných událostí se bude zvyšovat po víkendu. Lidé v tuto chvíli řeší hlavně úklid a vysoušení, což je relevantní postup, aby tak zabránili rozšíření škod na jejich majetku," dodal.

Česká podnikatelská pojišťovna eviduje zatím desítky škod, jde především o vytopené sklepy a garáže. Odhadované škody se pohybují v řádech stovek tisíc korun. S jejich oznamováním však klienti teprve začínají, poznamenala mluvčí pojišťovny Renata Čapková.

"Zpočátku to vypadalo dramaticky, ale když se ohlédneme za uplynulými dny prostřednictvím statistiky z Klientského centra, šlo pouze o několik vytopených sklepů a škody, které nejsou velké," uvedl mluvčí Allianz Václav Bálek. Ještě v době, kdy silně pršelo, se podle něj ozvalo několik řidičů, kteří nabourali kvůli aquaplaningu, tedy ztrátě přilnavosti pneumatiky k vozovce vlivem vody.

Hladiny řek, které se ve čtvrtek zvedly po vydatných deštích, dnes ve všech zasažených oblastech postupně klesají. Povodňová bdělost platí do sobotních 11:00 už jen pro regiony Břeclav, Hodonín a Veselí nad Moravou v Jihomoravském kraji a Kroměříž, Otrokovice a Uherské Hradiště ve Zlínském kraji.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bude Česko platit kvůli Pelikánovi? Nikulin chce tučné odškodné

15.11.2019 16:45 Rus Jevgenij Nikulin, kterého ČR vydala ke stíhání do Spojených států, žádá po českém ministerstvu…

Protiromské nápisy v Letech: Obžalované usvědčil signál z mobilu, zaznělo…

15.11.2019 14:30 Aktualizováno Dva muži, které obžaloba viní, že loni umístili tabule s urážlivými nápisy o Romech v areálu…

Chtěl v Česku rozpoutat teror? Soud vynesl trest nad obžalovaným Slovákem

15.11.2019 13:48 Aktualizováno Dominika Kobulnického, který čelí obžalobě z přípravy teroristického útoku, dnes pražský městský…

Dávky pěstounské péče rostou, na úhradu potřeb dítěte jde jen třetina

15.11.2019 13:01 Stát loni vydal na dávky pěstounské péče 3,8 miliardy korun, což bylo o 29 procent víc než o rok…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama