Aviatická pouť letos přilákala 35 tisíc diváků, hitem byl Red Bull Air Race

Návštěvnost letošní Aviatické pouti zřejmě vyrovná rekord z roku 2011. Za oba víkendové dny přišlo na pardubické letiště asi 35.000 diváků, řekl ČTK Petr Kolmann z pořadatelského týmu. Největší pozornost poutaly ukázky závodu Red Bull Air Race, který se v Česku nelétá.

Přidejte svůj názor

Aviatická pouť 2015 v Pardubicích
doporučujeme

"Přitáhlo to určitě hodně lidí, vydrželi i v parných dnech. Byla to zřejmě nejen první, ale i nejspíše poslední příležitost to vidět," uvedl Kolmann.

Světová série Red Bull Air Race má skončit se sezonou 2019. Závody předvádějí kombinaci rychlosti, přesnosti a dovednosti. Piloti prolétají trať mezi nafukovacími pětadvacetimetrovými pylony, někdy se pohybují pouze pár metrů nad zemí při rychlosti až 370 kilometrů v hodině. Letci Red Bull Air Race Martin Šonka a Petr Kopfstein převedli i sólová akrobatická vystoupení.

zdroj: YouTube

Atraktivní byly také komponované letecké scény z první a druhé světové války. Z období první války se předvedla replika francouzského letounu Caudron a další dobová letadla. Do období druhé světové války organizátoři situovali ukázku, v níž stíhací letoun Mustang útočí na německou kolonu.

Na nebi se předvedla rovněž velkoskupina vzácných letounů Balbo z druhé světové války. Světovou premiéru měl na akrobatické pouti manévr s názvem Double Mirror Loop skupiny The Flying Bulls Aerobatic Team.

Kromě historických strojů si diváci mohli prohlédnout i letouny Vzdušných sil Armády České republiky nebo vrtulníky Centra leteckého výcviku či letouny Aero L-159 Alca. Na zemi byla vystavena hasičská technika, veterány automobilů a motocyklů a na dálku řízené modely aut. Ukázky své činnosti předvedla městská, cizinecká a státní policie a kluby vojenské historie.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vadí vám černoška jako agent 007? Tak poslouchejte... Češi dostali nálož z…

17.07.2019 22:53 Aktualizováno Nespokojenost Čechů s novým agentem 007 narůstá. Oznámení, že jeho roli převezme žena, přijal svět…

Trest za posprejování Karlova mostu? Žalobce žene dva cizince k soudu

17.07.2019 18:48 Státní zástupce podal dnes odpoledne soudu návrh na potrestání dvou cizinců, které policie v…

Kolik poslali Češi na obnovu Notre-Dame? Část peněz už dorazila do Francie

17.07.2019 18:36 Česká biskupská konference (ČBK) dnes odeslala prvních půl milionu korun ze sbírky vyhlášené v…

Cizinci-vandalové zavařili Praze. Odstranit graffiti z Karlova mostu není…

17.07.2019 16:25 Aktualizováno K odstranění graffiti z pilíře Karlova mostu, kterým památku poškodili v pondělí večer dva sprejeři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama