V České Třebové hoří střecha paneláku, zásah hasičů je velmi obtížný

Hasičům se stále nepodařilo zlikvidovat rozsáhlý požár lepenkové izolace na střeše sedmipatrového panelového domu v České Třebové. Vypukl po poledni, hasiči museli evakuovat asi 40 lidí z šesti bytů v horním patře. Vznik požáru zřejmě souvisí s pracemi na opravách střechy, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. Nikdo nebyl zraněn. Škoda zatím dosáhla činí 1,5 milionu korun, ale podle hasičů ještě vzroste.

Přidejte svůj názor

Hasiči
doporučujeme

"Zásah je velmi komplikovaný. Hasiči musí vystoupat v plné výstroji s dýchacím přístrojem na zádech, poté teprve hasit, třeba i několikrát za sebou. Navíc je poměrně horko," uvedla Horáková.

Bez dýchacího přístroje je zásah na střeše zcela nemožný. Na místo se dopravují dýchací přístroje, které se průběžně doplňují. Hasiči se musí střídat, protože likvidace požáru je velmi náročná. Situaci rovněž ztěžují špatně zaparkovaná auta, která brání přistavení techniky a průjezdu.

Na místě je podle posledních informací už 12 hasičských jednotek. Hasiči lepenku postupně strhávají a hasí, odhalují další ohniska požáru, zatím jej nemají pod kontrolou. Kouř pronikl až na chodby, hasiči nasadili přetlakovou ventilaci k jejímu odvětrání.

"Škoda se již nyní vyšplhala na jeden a půl milionu Kč a určitě bude ještě stoupat, až se vyšetřovatelé dostanou do poškozených bytů v horním patře," uvedli krajští hasiči na twitteru.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Číňané ve velkém ruší zájezdy do Česka. Jaké budou dopady?

28.01.2020 18:09 Odliv čínských hostů kvůli šíření nákazy nového typu koronaviru by neměl české hoteliéry a…

Čínská dívka na Opavsku není nakažena koronavirem, zůstane v domácí izolaci

28.01.2020 18:01 Aktualizováno U nezletilé Číňanky, která přijela na Opavsko na prázdniny k příbuzným, se podezření na nákazu…

Kalamita ve středních Čechách, bez proudu 15 tisíc domácností

28.01.2020 17:16 Ve Středočeském kraji bylo dnes kvůli poruchám způsobeným silným větrem bez elektřiny asi 15.000…

Počasí běsnilo v Praze. Vichr shazoval stromy na auta, MHD kolabovala

28.01.2020 17:01 Silný vítr dnes odpoledne v Praze shazoval stromy na auta, uvolňoval plechy a lámal větve. Hasiči…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama