Bára Basiková není jediná? Zákaz od politiků prý dostal i Michal Horáček

Jak vás již server EuroZprávy.cz informoval, zpěvačka Bára Basiková podle svých slov nemůže kvůli zákazu z Hradu vystupovat s Hudbou Armády ČR. Poté, co zveřejnila své prohlášení, se ozval i textař a někdejší prezidentský kandidát Michal Hašek, který má prý podobnou zkušenost¨.

Přidejte svůj názor 88 komentářů

Volební štáb Michala Horáčka
doporučujeme

Michal Horáček na facebooku zveřejnil text nazvaný „Vzhůru do minulosti!“. V něm vzpomíná, jak před časem napsal text s názvem Dokonalá. „Zhudebnil jej Josef Ferda z Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Píseň získala velkou oblibu a vydobyla si zařazení do Zlaté Dvanáctky na ČRo2, kde se díky hlasujícím posluchačům už 14 týdnů nepřetržitě drží na vysokých příčkách hitparády,“ vysvětluje.

Poukazuje také na to, že pro písně z repertoáru Hudby Hradní stráže a Policie ČR není úplně běžné, aby bodovaly v hitparádách. „O to radši si Dokonalou při veřejných produkcích zahrají. Ale teď mi přátelé ze zmíněného tělesa píší: 'Představte si, že jsme od pana ministra Hamáčka dostali výstrahu, že na oficiálních akcích Policie se tato píseň s Vaším textem hrát nebude!',“ tlumočí jejich slova skladatel a někdejší prezidentský kandidát.

Sám Horáček z toho byl prý velmi překvapený. „'Zarach' známý z dob totality je charakteristický i tím, že nebyl vydán písemně, ale jen ústně - nelze se tedy proti němu nijak odvolat. Byl jsem přesvědčený, že něco takového už se opakovat nemůže a říkal jsem si, že je to snad nějaké nedorozumění, že ani pan ministr Hamáček jako reprezentant nynější vládní koalice se nemůže dopustit takové ubohosti,“ diví se.

Jenže pak se ozvala i zpěvačka Bára Basiková, která, jak jsme vás již informovali, prohlásila, že jí Miloš Zeman zakázal vystupovat s Hudbou Armády ČR, se kterou dlouhé roky spolupracovala. „Hudební dramaturgie v rukou politických mocipánů... Pro mne jeden z dalších (jinak nesčetných a jistě závažnějších) důvodů jít i na Letnou,“ vzkazuje proto Horáček, který tak podpořil velkou protivládní demonstraci spolku Milion chvilek pro demokracii, která se bude konat 23. června v 16:30 na Letenské pláni.

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček pro EuroZprávy.cz slova Basikové odmítl. „Není to pravda. Pan prezident opravdu nemá čas se zabývat paní Basikovou. Má důležitější věci na práci. Jak se říká, umělci mají neustále pomyslných “osmatřicetpět”, a k podobnému nesmyslnému patosu pak není daleko,“ uvedl na dotaz našeho serveru.

Loading...
Vstupte do diskuze (88)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel "Král Šumavy" Josef Hasil (†95), legendární odbojář proti komunistům

16.11.2019 21:10 Aktualizováno V pátek zemřel v USA ve věku 95 let protikomunistický odbojář Josef Hasil, známý jako Král Šumavy.…

Masarykova univerzita zahájila třídenní Festival 30 let svobody

16.11.2019 20:08 Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš zahájil dnes v kině Scala v Brně třídenní Festival 30 let…

Protektorát či komunistický puč. Videomapping na Národní třídě připomněl…

16.11.2019 19:17 Historické milníky novodobých dějin Československa a České republiky dnes zobrazil videomapping na…

Univerzita Hradec Králové má v kampusu náměstí Václava Havla

16.11.2019 18:53 Piazzetta uprostřed kampusu Univerzity Hradec Králové byla dnes slavnostně pojmenována na náměstí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama