Čeští muslimové podporují teroristy? Kvůli imámovi je opět veselo

Policie podezřívá bývalého pražského imáma Sámera Shehadeha, že zneužil peníze, které vybíral od českých muslimů za účelem pomoci válkou postižené Sýrii.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

Muslimové
doporučujeme

Sbírka byla směřována na pomoc lidí, kteří jsou zdravotně postižení v důsledku zranění během proběhlých válek v Sýrii. Sbírky pořádal Shehadeh avšak s jiným účelem, o němž neinformoval lidi, kteří do nich přispěli.

Podle podezření českých policistů peníze vybrané ve sbírce posílal bývalý pražský imán organizaci Džabhat Fatah aš-Šám, což se překládá jako Fronta dobytí Sýrie a je považována za nástupnickou organizací an-Nusrá, sesterské organizace al-Káidy.

Jak mohl dojít k takovémuto tunelu ve financování sbírky? „On byl sólista a i tyto sbírky byly jeho vlastní aktivitou. Kdyby lidé, kteří mu přispívali, věděli, kde peníze skončí, určitě by byli proti,“ uvedl pro MF Dnes předseda Ústředí muslimských obcí v ČR Muneeb Hassan Alrawi.

Shehadeh ve svém tvrzení uvedl, že peníze putovaly pro jednu ze znepřátelených stran syrského konfliktu. Jeho cílem bylo podpořit uskupení, které zabrání nastolení práva Šária.

Podporovatel syrských teroristů byl dopaden v roce 2017 v Jordánsku. Podle Policie měl kontakty také v Rakousku, kde fungoval jeho prostředník pro komunikaci s dalšími články organizace.

Loading...
Vstupte do diskuze (21)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze byl nalezen muž v bezvědomí, policie hledá důležitého svědka

19.06.2019 13:11 V pátek našli lidé na lavičce poblíž stanice metra Černý most muže, který utrpěl vážná zranění a…

"Vytrávení" novičokem? ÚS odmítl stížnost na útočné komentáře, neziskovky…

19.06.2019 12:45 Aktualizováno Práce v neziskové organizaci, která pomáhá obětem trestné činnosti a chrání lidská práva, je hodná…

Ústavní soud je pátý měsíc oslabený. Hromadí se únava, přiznal sekretář

19.06.2019 11:02 Ústavní soud (ÚS) pracuje od rezignace Jana Musila už pátý měsíc v oslabené sestavě, na rychlosti…

Požár haly u Mladé Boleslavi: Škoda 3 miliony, příčina zatím neznámá

19.06.2019 10:05 Úterní požár průmyslové haly v Bezděčíně na okraji Mladé Boleslavi způsobil škodu za tři miliony…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama