Soud v Olomouci řeší pokus o vraždu, obžalovaný se vymlouvá na medvěda

Před olomouckým krajským soudem dnes stanul Martin Havelka ze Vsetínska obžalovaný z pokusu o vraždu zaměstnavatele své družky. Vystřelil na něj z ulice, když byl muž v koupelně, zásah ho těsně minul. Důvodem bylo to, že zaměstnavatel jeho ženě údajně nevyplatil peníze. Muž, kterému hrozí mnohaleté vězení, se k činu přiznal. Tvrdil, že zbraň měl tehdy připravenou ke střelbě kvůli medvědovi, který se v té době na Vsetínsku pohyboval. Soud případ odročil na polovinu července kvůli doplnění dokazování.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Soud, ilustrační fotografie
doporučujeme

Incident se podle žalobkyně Alice Ondráškové odehrál loni na začátku prosince. Zlost dostal muž poté, co mu družka řekla, že jí zaměstnavatel odmítl vyplatit odměnu. "Vzal si legálně drženou pistoli, odešel do místa bydliště poškozeného, kde se snažil boucháním a kopáním do uzavřených dveří dostat do provozovny restaurace," popsala státní zástupkyně.

Když mu nikdo neotevřel, poodstoupil na ulici a sledoval několik minut dění v oknech. Když spatřil muže v koupelně, zamířil a ze vzdálenosti zhruba 12 metrů vystřelil. "Projektil proletěl oknem nad hlavou poškozeného. Pouze shodou okolností nedošlo k jeho zasažení," uvedla státní zástupkyně.

Havelka se k činu přiznal, uvedl, že ve chvíli, kdy mu u večeře družka řekla, že jí zaměstnavatel nedal ani výstupní papíry, vypnul mu mozek. "Vystartoval jsem z baráku, ani jsem nevěděl, zda jsem obutý. Sáhl jsem do šuplete, kde máme vodítka na psy a vzal jsem tu zbraň. Nic mne bohužel nezarazilo a vyrazil jsem k jeho restauraci. Nefungoval mi mozek," uvedl Havelka.

Snažil se tam prý dobouchat na dveře. Proč ho napadlo v té chvíli vytáhnout zbraň, netuší. "Prostě jsem to vytáhl, zmáčknul jsem kohoutek a vyšla rána. Mozek začal fungovat až po výstřelu," uvedl Havelka. Hájil se tím, že zbraň nenabíjel kvůli tomuto incidentu, nabitá byla prý kvůli medvědovi, který se tam tehdy potuloval.

Muž, na kterého Havelka vystřelil, v té chvíli stál v koupelně zády k oknu u umyvadla. Rána ho vylekala. "Myslel jsem si, že praskla žárovka. Cítil jsem drobné střepiny do zad. Najednou jsem objevil díru ve zdi a koukám, že je díra i v okně," popsal u soudu muž. Vytušil prý, že po něm někdo střílí, ale nevěděl proč a zavolal policii. Obžalovaný jej podle jeho slov dříve telefonicky kontaktoval s výhradami kvůli vyplácení peněz jeho družce. Ostřejší konflikty však mezi sebou neměli. U soudu přiznal, že s vyplácením peněz ženě zřejmě pochybil. Havelka se mu dnes u soudu omluvil.

Muži za pokus vraždy hrozí 12 až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Soud ho dnes ponechal ve vazbě. Předvolal si jeho známé, sousedy, rodinu i tři znalce. Z výpovědí vyplynulo, že obžalovaný často pil alkohol a domácnost financovala jeho družka. Padla i slova, že ji údajně psychicky týral, žena si však nikde nestěžovala.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Horor v penzionu: Cizinec zavíral děti do hladomorny. Trest platí,…

24.06.2019 10:32 Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost muže, který v penzionu na Břeclavsku týral své dvě děti a dostal…

V Českých Budějovicích narazil trolejbus do sloupu. Zraněno bylo několik…

24.06.2019 10:18 Aktualizováno V pondělí ráno došlo v Českých Budějovicích k dopravní nehodě trolejbusu. Zraněno při ní bylo osm…

Firma musí zaplatit za tragédii ve Vilémově, Ústavní soud stížnost odmítl

24.06.2019 10:14 Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost společnosti Bögl a Krýsl, a definitivně tak potvrdil pokutu 650…

Třetina Čechů zkusila nelegální drogy. Mnohem větší problém je však jinde

24.06.2019 09:03 Zhruba třetina dospělých v Česku má podle výzkumů zkušenost s nelegálními drogami, nejčastěji jde o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama