"Byl furt zhulený!" Konflikty v domě vyvrcholily vraždou, senior dostal 10 let vězení

Za loňskou vraždu čtyřicetiletého muže v Adolfovicích na Jesenicku si má dvaašedesátiletý Hvězdoslav Stork odpykat ve vězení deset let. Trest mu dnes uložil olomoucký krajský soud. Důchodce syna své známé, s nímž měl dlouhodobé konflikty, bodnul jednu ranou nožem do hrudníku. Muž zemřel na místě, pomoci mu nedokázali ani přivolaní záchranáři. Storkovi původně hrozilo deset až 18 let vězení. Trest je pravomocný, obžalovaný i státní zástupkyně se vzdali práva na odvolání.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Zbraně
doporučujeme

O vině obžalovaného podle soudce Martina Lýska není pochyb. Proč se tak stalo, podle soudu neví ani sám obžalovaný. "Nelze pochybovat o tom, že ho chtěl zabít, když mu nůž s devatenácticentimetrovou čepelí bodnul doprostřed hrudníku. Nikdo z nás nemá právo vzít život člověku," prohlásil soudce. Podle něj nejde o výjimečnou nebo mimořádnou situaci, a není tak důvod ukládat trest pod spodní hranici sazby, jak navrhoval obhájce.

Vražda se odehrála loni 21. prosince. Obžalovaný podle žalobkyně Michaely Šokové s úmyslem muže usmrtit jej jednou ranou velké intenzity bodl do hrudníku. Stork dnes u soudu odmítl vypovídat s tím, že nemá co říct. Policistům se k vraždě přiznal. Uvedl, že syn kamarádky byl neustále "zhulený" a napadal matku. "Ten den byl zase protivný a to už jsem se neudržel. Vzal jsem ten nůž, byl to nůž na chleba," vypověděl muž policistům.

S nožem poté přiběhl do pokoje a čtyřicetiletého muže vyzval, ať odejde. "Nechtěl, tak jsem ho bodnul. Nůž jsem tam zarazil celý. Když přijela sanitka, už jsem tam jen seděl. Vím, že jsem udělal blbost. Neměl jsem konflikt s nikým jiným, jenom s ním," doplnil muž ve výpovědi. Podle znalců čin spáchal ve středním až těžkém stupni opilosti.

Matka oběti uvedla, že obžalovaného vzala k sobě, protože ho prý vyhodili z práce, uvolnila mu prostor v malém pokoji. V té době s ní v domě bydlel také její syn. V době tragédie s nimi byl ještě další známý, který však incident prospal v křesle.

"Slávek syna prostě neměl rád, ale předtím spolu konflikt neměli. V osudnou chvíli jsem seděla v křesle a najednou jsem viděla mrtvého syna. Dohadovali se a najednou syn ležel na zemi," vypověděla žena. Ve chvíli, kdy viděla bodnou ránu, rychle volala sanitku. To už však zjistila, že syn nedýchá.

Z výpovědí u soudu vyšlo najevo, že konflikty v domě byly častější, než žena uváděla, na místo byla několikrát přivolána policie. Potvrdil to i policista, který na místě po vraždě zasahoval. Uvedl, že loni byl v domě dvakrát, další výjezdy měli i jeho kolegové. "Říkal jsem jí, ať tam syna nepouští, často popíjel alkohol. Argumentovala ale tím, že to byl její syn," uvedl policista.

Vražda na Jesenicku byla poslední loňskou vraždou v Olomouckém kraji. Kriminalisté loni zaznamenali nárůst počtu vražd a pokusů o ni. Za loňský rok jich registrovali 11, předloni jich bylo osm. Kromě zavražděného muže z Jesenicka se další tři případy staly na Olomoucku, jeden na Přerovsku a dva na Šumpersku. Všechny případy se podařilo kriminalistům objasnit.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Člověk v tísni je nežádoucí, rozhodlo ministerstvo. Pracovat chce dál

12.11.2019 19:43 Aktualizováno Ruské ministerstvo spravedlnosti dnes oznámilo, že českou humanitární organizaci Člověk v tísni…

Nižší rodičovská, ale delší dobu. Čeští rodiče mění přístup

12.11.2019 17:42 Aktualizováno V Česku přibylo rodičů, kteří si nechávají měsíčně vyplácet nižší rodičovskou na delší dobu.…

Čaputová byla na Národní třídě už dnes. Proces změny podle ní není u konce

12.11.2019 17:39 Změny, které nastaly v listopadu 1989, jsou započaté, ale ne dokončené. Lidé musí cítit sociální…

Rakovina slinivky: Nová šance pro pacienty? Lékaři v Brně nasadili…

12.11.2019 17:11 Lékaři z Masarykova onkologického ústavu v Brně dnes poprvé v ČR použili efektivnější a šetrnější…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama