IGNIS BRUNENSIS 2019: Hlavní cenu si z Brna odvážejí norští ohňostrůjci

Dvaadvacátéhý ročník mezinárodní ohňostrojné přehlídky STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS 2019 je u konce. Na brněnské Nové radnici byl ve čtvrtek krátce před polednem vyhlášen vítěz. Stali se jím ohňostrůjci z Norska.

Přidejte svůj názor

STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS 2019: Vítězný norský ohňostroj. Foto: Robert Vystrčil
doporučujeme

Vítězem a držitelem hlavní ceny dvaadvacátého ročníku Starobrno Ignis Brunensis se v roce 2019 stali norští ohňostrůjci North Star Fireworks se svou show nazvanou Bojuj za své sny. Norové získali letošním vítězstvím také právo startu ve výročním pětadvacátém ročníku v roce 2022. 

zdroj: YouTube

Kromě hlavní ceny putuje do Skandinávie i ocenění České televize za nejlepší scénografické řešení show a zvláštní cena pod garancí primátorky města Brna Markéty Vaňkové za ohňostrojné zpracování závazné dvouminutovky tanečního charlestonu.

Cenu Českého rozhlasu Brno za nejlepší hudbu získali Portugalci Grupo Luso Pirotecnia. Osmnáctičlenná odborná porota vybírala letos mezi soutěžními show Portugalska, Filipín a Norska. Česká republika se účastní nesoutěžně.

Posledním oceněním, o kterém se bude teprve rozhodovat, je divácká cena. V anketě o cenu diváků bude veřejnost hodnotit všech šest ohňostrojných představení na Brněnské přehradě a nad hradem Špilberk.

Hlasování probíhá po skončení sobotního epilogu od 15. června ve 23.00 do čtvrtka 20. června ve 24.00, a to na internetu www.ignisbrunensis.cz a prostřednictvím anketních lístků. Výsledky hlasování budou zveřejněny v pátek 21. června.

Na brněnské Nové radnici byl dnes také oficiálně vyhlášen termín příštího třiadvacátého ročníku mezinárodní přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis s festivalem zábavy. Uskuteční se od 29. května do 21. června 2020.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté zatím marně pátrají po seniorovi, bez léků je v ohrožení

20.10.2019 21:51 Aktualizováno Liberecká policie dál pátrá po sedmdesátiletém Janu Klosovi, který se v sobotu nevrátil z…

Gustáv Husák: Tušil konec socialismu? Nesnášel Dubčeka, prosazoval Havla

20.10.2019 21:38 Aktualizováno Třikrát byl vyloučen ze stejné strany, přes devět let strávil ve vězení a 14 let byl prezidentem.…

Přípravy na 30. výročí sametu vrcholí. Studenti budou v Brně hodně slyšet

20.10.2019 09:07 Při oslavách 30 let svobody budou v Brně hodně slyšet univerzity a jejich studenti, stejně jako v…

V Hurghadě zemřela Češka. Tělo Pavlíny našli až po několika dnech

20.10.2019 02:34 Aktualizováno V egyptské Hurghadě před několika dny zemřela osmatřicetiletá žena z České republiky. Její tělo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama