IGNIS BRUNENSIS 2019: Hlavní cenu si z Brna odvážejí norští ohňostrůjci

Dvaadvacátéhý ročník mezinárodní ohňostrojné přehlídky STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS 2019 je u konce. Na brněnské Nové radnici byl ve čtvrtek krátce před polednem vyhlášen vítěz. Stali se jím ohňostrůjci z Norska.

Přidejte svůj názor

STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS 2019: Vítězný norský ohňostroj. Foto: Robert Vystrčil
doporučujeme

Vítězem a držitelem hlavní ceny dvaadvacátého ročníku Starobrno Ignis Brunensis se v roce 2019 stali norští ohňostrůjci North Star Fireworks se svou show nazvanou Bojuj za své sny. Norové získali letošním vítězstvím také právo startu ve výročním pětadvacátém ročníku v roce 2022. 

zdroj: YouTube

Kromě hlavní ceny putuje do Skandinávie i ocenění České televize za nejlepší scénografické řešení show a zvláštní cena pod garancí primátorky města Brna Markéty Vaňkové za ohňostrojné zpracování závazné dvouminutovky tanečního charlestonu.

Cenu Českého rozhlasu Brno za nejlepší hudbu získali Portugalci Grupo Luso Pirotecnia. Osmnáctičlenná odborná porota vybírala letos mezi soutěžními show Portugalska, Filipín a Norska. Česká republika se účastní nesoutěžně.

Posledním oceněním, o kterém se bude teprve rozhodovat, je divácká cena. V anketě o cenu diváků bude veřejnost hodnotit všech šest ohňostrojných představení na Brněnské přehradě a nad hradem Špilberk.

Hlasování probíhá po skončení sobotního epilogu od 15. června ve 23.00 do čtvrtka 20. června ve 24.00, a to na internetu www.ignisbrunensis.cz a prostřednictvím anketních lístků. Výsledky hlasování budou zveřejněny v pátek 21. června.

Na brněnské Nové radnici byl dnes také oficiálně vyhlášen termín příštího třiadvacátého ročníku mezinárodní přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis s festivalem zábavy. Uskuteční se od 29. května do 21. června 2020.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pět nosorožců z dvorské zoo už je ve Rwandě, do rohů dostanou vysílačky

24.06.2019 17:32 Aktualizováno Pět vzácných nosorožců černých ze ZOO Dvůr Králové nad Labem dnes po 14:00 v pořádku dorazilo do…

V Českých Budějovicích narazil trolejbus do sloupu. Osm zraněných, nejhůř…

24.06.2019 15:45 Aktualizováno Při ranní dopravní nehodě trolejbusu v Českých Budějovicích bylo zraněno osm lidí. Řidičku…

Vysílání z demonstrace na Letné sledovaly statisíce lidí, kamera byla i v…

24.06.2019 15:37 Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245.000 diváků…

Proces v kauze lázní Chrastava nemohl začít. Obžalovaní nikde, soudce se…

24.06.2019 11:59 Liberecký soud odložil na září zahájení případu, v němž je obžalováno 12 lidí kvůli údajnému…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama