Houby rostou. Kromě hřibů a klouzků lze najít i velmi ceněný druh houby

Houby rostou, v lesích lze najít i hřiby dubové a kováře. Slibované deště a teplo v následujících dnech by mohly růst hub ještě víc povzbudit. Objevilo se extrémně velké množství závojenek podtrnek, což je jedlá a mezi houbaři ceněná houba.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Houby, ilustrační foto
doporučujeme

 "Výhled je optimistický," řekl dnes Jaroslav Landa z České mykologické společnosti. Letošní sezona je podle něj průměrná. 

"Houby nerostou bláznivě, ale není to jako loni. Loňský květen byl hrozně horký a teploty byly dost vysoké," řekl Landa. Houby na to podle něj zareagovaly. Letošní první půlka roku začala průměrně, jarní houby jakž takž rostly a potom začala sezona májovek a závojenek podtrnek, kde to byl růst maximální.

Aktuálně mohou houbaři kromě hřibů najít i muchomůrky růžovky a šedivky nebo klouzky. "Teď je období žampionů neboli pečárek, deště na ně docela zapůsobily. Při velkých teplotách kolem 30 stupňů Celsia ale nelze počítat s tím, že drobné houby vydrží," poznamenal Landa.

Co se týče jedovatých hub, muchomůrky zelené zatím nerostou, ale objevit by se už podle Landy mohly. Roste také mírně jedovatá pečárka zápašná, která je známá svým nepříjemným zápachem. Otrava se u člověka projevuje nevolností či bolestí žaludku.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sorry jako: Monika Babišová se z Čapího hnízda vysmívá Čechům? Mezi lidmi…

18.06.2019 23:40 Aktualizováno Výsměch a provokace. I tak hodnotí někteří Češi příspěvky, které na sociálních sítích vyvěsila…

Kolik Čechů si přeje znovuzavedení trestu smrti? Číslo vás překvapí

18.06.2019 17:41 Se zavedením trestu smrti v Česku by souhlasila polovina občanů, což je nejméně od roku 1992.…

Klíčová encefalitida: Počet nakažených už několikátým rokem roste

18.06.2019 17:08 Klíšťovou encefalitidou se v Česku nakazilo letos do 11. června 65 lidí, o měsíc dříve bylo podle…

Verdikt v kauze Rath zazní 26. června, žaloba trvá na přísných trestech

18.06.2019 17:02 Aktualizováno V kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, který spolu s dalšími lidmi čelí obžalobě z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama