Úředníci zaklekli na prodejce na bleším trhu? Styďte se, vy kolaboranti, zuří Češi. Přidal se i Fiala

Finanční správa opět sklidila velkou kritiku. Finanční úřad pro hlavní město Praha se před pár dny pochlubil, že udělal vekou kontrolu na jednom z pražských tržišť. Lidé jej ale kritizují za to, že se místo na velké firmy zaměřuje na bleší trhy a obyčejné Čechy.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Placení, tržby, ilustrační foto
doporučujeme

„O víkendu vyrazili naši kontrolní pracovníci na nákupy na tržiště na Praze 9,“ uvedl finančí úřad. U všech kontrolních nákupů prý došlo k porušení zákona: -ať již šlo o nezaevidování tržby do systému ET nebo dokonce podnikání bez DIČ. „Akce znovu ukázala, že EET má smysl a narovnává podnikatelské prostředí,“ dodal úřad na svém twitteru.

Jenže Češi úředníky rozhodně nepochválili. „Finanční správa zaklekla dědečky z blešáku na kolbence kteří prodávají staré skleničky za 3,50 kč a ještě se tím chlubí. Konečně dochází k narovnání podnikatelského prostředí. Tohle zlo mi vadí víc jak to že krade dotace. Jsou to zlí lidé,“ posteskl si jeden z Čechů.

„Tohle je strašně smutné. Jak se s takovou kontrolou ještě můžete chlubit? Vždyť to je hanba. Vaše svědomí vás jednou dožene. Styďte se,“ vzkázal úředníkům jeden u diskutujících.

„Premiér okrádá stát o miliardy a vy řešíte zbavování se veteše na blešáku?“ divil se další. „A kdy si posvítíte na mnohem větší ryby - Agrofert? Ředkvičky z domácí zahrádky náš rozpočet určitě zachrání. Tomu říkám zpráva dne. Opravdu na sebe můžete být pyšní,“ přidal se další z Čechů.

„Dobrý den, mohl bych se Vás optat, kdy dojdete prošetřit dotační podvody chobotnice velkofirem začínající na Agro? Budete čekat, až to za Vás udělají orgány EU, nebo si jednou taky dovolíte na skutečnou rybu a ne jen na pár trhovců? Děkuji za odpověď,“ optal se další z uživatelů.

Další už ale tak slušní nebyli, padala dokonce i vulgární slova. „Jste něco jako stráže v koncentráku. Taky jen plnili příkazy. Jestli vám zbyla nějaká slušnost, podejte výpověď a jděte se živit do soukromé sféry, vy kolaboranti lhářů a zlodějů,“ vzkázal další z diskutujících.

Zpráva úřadu naštvala i předsedu ODS Petra Fialu. „Prodávajícím na trhu pokuty, premiérovi dotace. Narovnání podnikatelského prostředí á la Babiš…“ vzkázal úředníkům prostřednictvím twitteru.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dva Mostečané hodili z okna část sedačky, těžce zranila chodkyni

20.11.2019 17:03 Dva Mostečané vyhodili z okna ve druhém patře část rohové sedací soupravy, spadla na záda ženě,…

Ježíš znásilňuje muslimku? Duka opět prohrál soud, divadla se nemusí…

20.11.2019 16:56 Aktualizováno Brněnská divadla se nemusejí omlouvat kardinálovi Dominiku Dukovi za uvedení dvou kontroverzních…

Dietrichsteinová ve sporu s Mikulovem: Soud musí znovu řešit vlastnictví…

20.11.2019 15:02 Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání ve sporu Mercedes Dietrichsteinové a města Mikulova. ČTK to dnes…

Požár poškodil rozhlednu Doubravka v Praze. Řádil žhář?

20.11.2019 14:10 Aktualizováno Požár dnes ráno poškodil dřevěnou rozhlednu Doubravka v pražských Kyjích. Plameny se hasičům…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama