Úředníci zaklekli na prodejce na bleším trhu? Styďte se, vy kolaboranti, zuří Češi. Přidal se i Fiala

Finanční správa opět sklidila velkou kritiku. Finanční úřad pro hlavní město Praha se před pár dny pochlubil, že udělal vekou kontrolu na jednom z pražských tržišť. Lidé jej ale kritizují za to, že se místo na velké firmy zaměřuje na bleší trhy a obyčejné Čechy.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Placení, tržby, ilustrační foto
doporučujeme

„O víkendu vyrazili naši kontrolní pracovníci na nákupy na tržiště na Praze 9,“ uvedl finančí úřad. U všech kontrolních nákupů prý došlo k porušení zákona: -ať již šlo o nezaevidování tržby do systému ET nebo dokonce podnikání bez DIČ. „Akce znovu ukázala, že EET má smysl a narovnává podnikatelské prostředí,“ dodal úřad na svém twitteru.

Jenže Češi úředníky rozhodně nepochválili. „Finanční správa zaklekla dědečky z blešáku na kolbence kteří prodávají staré skleničky za 3,50 kč a ještě se tím chlubí. Konečně dochází k narovnání podnikatelského prostředí. Tohle zlo mi vadí víc jak to že krade dotace. Jsou to zlí lidé,“ posteskl si jeden z Čechů.

„Tohle je strašně smutné. Jak se s takovou kontrolou ještě můžete chlubit? Vždyť to je hanba. Vaše svědomí vás jednou dožene. Styďte se,“ vzkázal úředníkům jeden u diskutujících.

„Premiér okrádá stát o miliardy a vy řešíte zbavování se veteše na blešáku?“ divil se další. „A kdy si posvítíte na mnohem větší ryby - Agrofert? Ředkvičky z domácí zahrádky náš rozpočet určitě zachrání. Tomu říkám zpráva dne. Opravdu na sebe můžete být pyšní,“ přidal se další z Čechů.

„Dobrý den, mohl bych se Vás optat, kdy dojdete prošetřit dotační podvody chobotnice velkofirem začínající na Agro? Budete čekat, až to za Vás udělají orgány EU, nebo si jednou taky dovolíte na skutečnou rybu a ne jen na pár trhovců? Děkuji za odpověď,“ optal se další z uživatelů.

Další už ale tak slušní nebyli, padala dokonce i vulgární slova. „Jste něco jako stráže v koncentráku. Taky jen plnili příkazy. Jestli vám zbyla nějaká slušnost, podejte výpověď a jděte se živit do soukromé sféry, vy kolaboranti lhářů a zlodějů,“ vzkázal další z diskutujících.

Zpráva úřadu naštvala i předsedu ODS Petra Fialu. „Prodávajícím na trhu pokuty, premiérovi dotace. Narovnání podnikatelského prostředí á la Babiš…“ vzkázal úředníkům prostřednictvím twitteru.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze byl nalezen muž v bezvědomí, policie hledá důležitého svědka

19.06.2019 13:11 V pátek našli lidé na lavičce poblíž stanice metra Černý most muže, který utrpěl vážná zranění a…

"Vytrávení" novičokem? ÚS odmítl stížnost na útočné komentáře, neziskovky…

19.06.2019 12:45 Aktualizováno Práce v neziskové organizaci, která pomáhá obětem trestné činnosti a chrání lidská práva, je hodná…

Ústavní soud je pátý měsíc oslabený. Hromadí se únava, přiznal sekretář

19.06.2019 11:02 Ústavní soud (ÚS) pracuje od rezignace Jana Musila už pátý měsíc v oslabené sestavě, na rychlosti…

Požár haly u Mladé Boleslavi: Škoda 3 miliony, příčina zatím neznámá

19.06.2019 10:05 Úterní požár průmyslové haly v Bezděčíně na okraji Mladé Boleslavi způsobil škodu za tři miliony…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama