Bouřky zpřetrhaly elektrické vedení, bez proudu bylo 34 tisíc domácností

Bouřky, které se v sobotu večer a v noci prohnaly přes Českou republiku, způsobily kromě dopravních komplikací a zatopených sklepů také výpadky energie. Podle mluvčí ČEZ Distribuce Soni Holingerové evidoval dispečink ČEZ Distribuce v sobotu ve 21:00 kolem 34.000 domácností bez elektřiny a 22 poruch na vedení vysokého napětí. Většinu se podařilo přes noc obnovit, zbylých několik set domácností by mělo dostat dodávky během dneška. Škody jdou do statisíců korun.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Energetika
doporučujeme

"Nejvíce problémů jsme měli na východě Čech v Královéhradeckém kraji - na Náchodsku a Trutnovsku - a ve středních Čechách - Nymbursko a Kolínsko," uvedla Holingerová.

Přes noc se poruchovým četám podařilo většinu poruch opravit, dnes v 8:00 už bylo bez proudu jen 500 odběrných míst, a to na Trutnovsku, Kutnohorsku a Mladoboleslavsku. "Obnovení dodávek po sobotních bouřkách všem odběratelům předpokládáme během dnešního dne," sdělila mluvčí.

Nejčastější příčinou poruch byl pád stromů a větví do vedení, na dvou místech spadly stromy přímo na distribuční trafostanici. Bouřky lámaly izolátory, trhaly vodiče a častou příčinou poruch byl také úder blesku do vedení. V terénu se pohybovalo na 150 pracovníků poruchových čet, další desítky pracovníků pracovaly na dispečinku i call centru ČEZ Distribuce.

"Škody zatím sčítáme, prioritou je obnovení dodávky elektřiny. Prvotní odhady se pohybují v řádech statisíců korun," uzavřela Holingerová.

Další distributor E.ON nemá po nočních bouřkách hlášeny žádné poruchy na vysokém napětí, řekla na dotaz ČTK mluvčí společnosti Martina Slavíková.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ochrání rouška před nákazou virem? Lékař vyvrací zažitý mýtus

27.01.2020 17:57 Aktualizováno Běžná papírová rouška chrání podle Rastislava Maďara z Lékařské fakulty Univerzity Ostrava, který…

Další podezření na koronavirus. Nemocná žena na severu Moravy je v domácí…

27.01.2020 17:14 Aktualizováno Moravskoslezští hygienici evidují jedno podezření nákazy koronavirem. Jde o Číňanku, která před 11…

Žena hospitalizovaná na Bulovce nemá koronavirus, do bioboxu nemusí

27.01.2020 17:13 Aktualizováno U ženy z Brazílie, která je hospitalizovaná v pražské Nemocnici Na Bulovce, se koronavirus…

Koronavirus v Česku? Pacient s podezřením na nákazu umístěn do izolace

27.01.2020 15:11 Kroměřížská nemocnice prověřuje podezření na koronavirus u pacienta, který se nedávno vrátil z Číny…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama