V ČR útočil jeden z nejjedovatějších hadů. Kolem Bioparku Štít je opět rozruch

Veterináři zjišťují, jestli chovatel uštknutý ve čtvrtek na Hradecku jedovatým hadem, měl v zařízení, kde se událost stala, potřebná povolení pro chov exotických plazů. Neštěstí se mělo stát v Bioparku Štít v obci Klamoš. Chovatel má ještě jedno podobné zařízení v Praze, tam povolení pro chov jedovatých hadů má.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zmije, ilustrační foto
doporučujeme

Policie, která vyšetřuje okolnosti případu, dosud zraněného chovatele kvůli jeho zdravotnímu stavu nevyslechla. Ve čtvrtek uštknutého chovatele přepravil vrtulník do specializované pražské nemocnice. Policie dříve uvedla, že šlo o velmi nebezpečnou zmiji paví, která patří k nejjedovatějším hadům.

"Cílem kontroly bude hlavně to, jak se (plazi) v Bioparku Štít objevili. Pro chov těchto jedovatých hadů má povolení v Praze. V naší databázi máme v zařízení, kde se to stalo, registrovaný pouze chov šelem a primátů," řekl ČTK ředitel krajské veterinární správy Aleš Hantsch.

Kontrola by se měla v bioparku uskutečnit příští týden. "Krajská veterinární správa vydala registraci pro Biopark Štít s tím, že jsme mu určili, jaká zvířata a v jakém množství tam bude moct chovat. Plazi jako druh v tom nejsou. Výsledek kontroly nebudu ale předjímat," řekl ČTK Hantsch.

Biopark Štít je soukromé zařízení pro chov exotických i domácích zvířat ohrožených vyhubením. Vznik zařízení spadá do poloviny roku 2014. Biopark chová lvy, tygry, levharty, pumu, kočkodany, lemury, makaky, různé druhy ptáků, dále želvy, koně, drůbež i kozy.

zdroj: YouTube

Biopark Štít se do povědomí veřejnosti dostal loni v červenci, když tam z klecí utekli dva tygři a jeden lev. Zvířata, která v bioparku pobývala dočasně v přepravní kleci na valníku, po jejich útěku uspali veterináři, nikdo nebyl zraněn. Policie případ odložila. Šelmy byly vyřazenými zvířaty z cirkusu od Berlína. Podle veterinářů biopark dostatečně nezajistil klec proti útěku šelem. Majitel bioparku dostal pokutu 30.000 korun za to, že je řádně nezabezpečil a další pokutu v řádech desítek tisíc korun za to, že dovoz zvířat řádně neoznámil úřadům.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve svatoanenské nemocnici v Brně zemřela žena s koronavirem

31.03.2020 10:43 Aktualizováno Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně dnes ráno zemřela pacientka nakažená novým koronavirem.…

V ostravském domově pro seniory se objevila nákaza COVID-19

31.03.2020 09:35 Aktualizováno V ostravském Domově pro seniory Iris se u pracovnice přímé péče objevila nákaza COVID-19. Uvedl to…

Soud odmítl návrh, který měl vrátit otcům právo být u porodu. Liga…

31.03.2020 08:59 Městský soud v Praze v pondělí odmítl návrh na zrušení mimořádného opatření, kterým ministerstvo…

Měsíc s koronavirem v ČR: Přes 3000 nakažených, řada restrikcí, kritika…

31.03.2020 08:23 První tři případy potvrzené nákazy novým typem koronaviru se v ČR objevily 1. března. Šlo o lidi,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama