Koupání a opalování „nahoře bez“: Za co vás policie může zavřít?

Rádi byste holdovali nudismu, ale nevíte, jak se přesně věci mají. Nebojte se, existuje spolehlivý návod, jak se vyhnout křížku se zákonem. Redakce serveru EuroZprávy.cz se informovala nejen na policii, aby zjistila, kde se nemusíte bát koupat a opalovat „nahoře bez“.

Ilustrační foto
doporučujeme

Je dnes nudismus přežitek? Svým způsobem ano, jelikož lidé, kteří se koupají a opalují „nahoře bez“ raději upřednostňují výraz „naturismus“. Nudismus totiž za více než 35 let neprávem získal mezi běžnou tuzemskou populací lehce pejorativní nádech.

Nudismus přestal být ještě v tehdejším Československu ilegální v roce 1983, kdy byla ze zákona vyškrtnuta povinnost plavce mít koupací oděv. Zástupci Policie ČR potvrzují, že to platí dodnes. „Nudismus není, samozřejmě za dodržení pravidel, která jsou stanovena provozovatelem či jinou odpovědnou osobou, trestný,“ uvedla pro EuroZprávy.cz tisková mluvčí Policejního prezidia Lenka Sikorová.

Je tu ovšem pár „ale“, na která upozorňují některé specializované české weby. Připomínají, že někde může být nudismus zakázán místní vyhláškou. Stát se může i to, že vzbudíte veřejné pohoršení, což je sice dost subjektivní záležitost, avšak nedá se to vyloučit. Úplnou jistotu tak představují pouze cedule, které označují oficiální nudistické pláže.

Nudistické pláže dnes není problém vyhledat pomocí internetových mapových aplikací, prakticky není možné, že byste na nějakou ve svém nejbližším okolí nenarazili. Na internetu pak existují i různé žebříčky nejhezčích či nejpopulárnějších nudapláží v Česku.

Spousta Čechů však vyráží na letní dovolenou do zahraničí, kde už je potřeba být obezřetnější. Přístup k nudismu se v cizině liší především v závislosti na místní náboženství a zvyky. Nudistická zařízení ve světě jsou nejčastěji označena písmeny FKK, před vstupem do interiérů je však dobré se pro jistotu oblékat. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko opět prohrálo ve Štrasburku. Verdikt v kauze vraha Templa je…

23.11.2020 16:56 Česko neuspělo se snahou zvrátit rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva (ESLP), které se…

Rozsvěcení vánočního stromu v centru Prahy bude online, je na něm 6 km…

23.11.2020 14:16 Pražský magistrát letos kvůli opatřením proti šíření koronaviru neuspořádá slavnostní rozsvěcení…

Plýtvání potravinami má za problém 42 Čechů. Mnozí nevědí, co znamená …

23.11.2020 14:07 Plýtvání potravinami považuje za velký problém 42 procent lidí, proti loňsku jich mírně ubylo.…

Grygárek podal žalobu na Šlachtu. Kvůli tvrzením v jeho knize chce půl…

23.11.2020 13:06 Aktualizováno Bývalý náměstek Vrchního státního zastupitelství (VSZ) v Praze Libor Grygárek se bude u soudu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama