Uštknutí exotickou zmijí na Hradecku? Policie ukončila vyšetřování, zde je její závěr

Při uštknutí chovatele zmijí paví minulý týden na Královéhradecku policie nezjistila protiprávní jednání a na události neměl nikdo jiný vinu. Policie se proto případem dál zabývat nebude. ČTK to dnes řekla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová. Uštknutého muže přepravil vrtulník ve čtvrtek 20. června do specializované pražské nemocnice. Uštknutí muž přežil.

Přidejte svůj názor

Zmije obecná, ilustrační foto
doporučujeme

Událost se podle zjištění ČTK stala v Bioparku Štít v obci Klamoš na Hradecku. Chovatele a majitele Bioparku zmije kousla do ruky v momentě, kdy v teráriu vyměňoval vodu. Závěr o ukončení prověřování případu policie učinila i na základě mužovy výpovědi.

V zařízení udělali v pondělí kontrolu veterináři. Zjistili, že hady má chovatel a majitel Bioparku v soukromém objektu. Celkem v něm bylo asi 40 hadů ve 20 teráriích. "Chovatel má pro jejich chov příslušná povolení. Nebylo zjištěno porušení legislativy," řekl ředitel krajské veterinární správy Aleš Hantsch. Dodal, že chovatel byl kontrole osobně přítomen.

Biopark Štít je soukromé zařízení pro chov exotických i domácích zvířat ohrožených vyhubením. Vznik zařízení spadá do poloviny roku 2014. Biopark chová lvy, tygry, levharty, pumu, kočkodany, lemury, makaky, různé druhy ptáků, dále želvy, koně, drůbež i kozy.

Biopark Štít se do povědomí veřejnosti dostal loni v červenci, když tam z klecí utekli dva tygři a jeden lev. Zvířata, která v bioparku pobývala dočasně v přepravní kleci na valníku, po jejich útěku uspali veterináři, nikdo nebyl zraněn. Policie případ odložila. Šelmy byly vyřazenými zvířaty z cirkusu od Berlína a nakonec skončily v zoo v Turecku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výbuch na Českolipsku má jednu oběť. V nemocnici zemřel těžce zraněný muž

21.11.2019 17:08 Aktualizováno Úterní neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na…

Dalík si odpykával trest ve znojemském penzionu. Dozorci ho nehlídali

21.11.2019 17:06 Aktualizováno Někdejší lobbista Marek Dalík, kterého v pondělí soud podmíněně propustil z vězení po uplynutí…

Přijmout dětské uprchlíky? Zájem má 200 českých rodin, Hamáček dělá drahoty

21.11.2019 16:08 Aktualizováno Iniciativa Češi pomáhají má seznam zhruba dvou stovek rodin, které by byly ochotny přijmout dětské…

Zadeh žádal po Česku majlant za zpřísněnou vazbu, vysoudil pár tisíc

21.11.2019 12:56 Stát musí odškodnit odsouzeného podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha za to, že ho 41 dní nezákonně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama