Bouře s krupobitím, jakou Olomoucko nepamatuje. Škody už přesáhly 100 milionů

Škody za více než 100 milionů korun napáchala na začátku července prudká bouřka s krupobitím klientům pojišťoven v Olomouckém kraji. Po dopadu nebývale velkých krup jsou v regionu poškozeny střechy mnoha domů i karosérie či skla stovek automobilů. ČTK to dnes sdělili mluvčí České pojišťovny a pojišťovny Generali. Silná bouřka s krupobitím v pondělí 1. července zasáhla hlavně Olomoucko, Prostějovsko a Přerovsko.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Počasí
doporučujeme

Česká pojišťovna má z celého Olomouckého kraje zatím nahlášeno více než 1800 škod za zhruba 100 milionů korun. "Ze samotné Olomouce jsou nahlášeny škody za 85 milionů korun. Největší škody způsobilo krupobití, a to za zhruba 94 milionů korun. Kroupy ničily především střešní krytiny a konstrukce střech, fasády či střešní okna," řekla ČTK mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková.

Značné škody podle Buriánkové napáchaly velké kroupy na automobilech. "Z Olomouckého kraje máme nahlášeno více než 1100 poškozených aut, drtivá většina přímo z Olomouce," uvedla mluvčí.

Pojišťovna Generali v Olomoucí a okolí po bouřce eviduje téměř 700 škod za bezmála 30 milionů korun. "Co do počtu to představuje přes 60 procent všech škod nahlášených našimi klienty z celého území České republiky," řekl ČTK mluvčí pojišťovny Generali Jan Marek.

Na Olomoucku Generali po krupobití zaznamenala šest stovek poškozených automobilů. "Jde o značně vysoké číslo, kvůli kterému jsme zřídili speciální prohlídkové místo. Klienti ho najdou v areálu společnosti Artcom Group v Bystrovanech. Každý všední den tam našich pět pracovníků v intenzivním režimu prohlédne několik desítek vozidel," podotkl Marek.

Kroupami poškozené vozidlo si mohou ve firmě Artcom Group nechat prohlédnout také klienti České pojišťovny. "Vozidla prohlížíme venku a vzhledem ke specifickému poškození vozů po krupobití nelze tyto škody důkladně dokumentovat za deště. Řidičům bychom tak doporučili, aby zvážili návštěvu prohlídkového místa ve dnech, kdy prší. Je totiž možné, že prohlídku jejich poškozeného vozu nebude možné provést a budeme je muset požádat o návštěvu v jiný den," upozornila Buriánková.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vepřín na Rokycansku zasáhl požár, uhořelo 300 prasnic a 1300 selat

20.01.2020 18:53 Aktualizováno Při nočním požáru rozlehlého zemědělského objektu u Kladrub na Rokycansku uhořelo na 300 chovných…

Tragický požár ve Vejprtech: Jeden ze zraněných bojuje o život

20.01.2020 18:12 Aktualizováno Po nedělním požáru v domově pro zdravotně postižené ve Vejprtech zůstávají v nemocnicích čtyři lidé…

Tragický požár ve Vejprtech řeší i Německo, velvyslance zajímá jedna věc

20.01.2020 17:21 Do Vejprt, kde v neděli hořel dům pro mentálně postižené, asi ve čtvrtek přijede německý…

Památník Lidice přišel o ředitelku, Lehmannová rezignovala

20.01.2020 17:05 Ředitelka Památníku Lidice Martina Lehmannová rezignovala k 21. lednu na svou funkci. ČTK to dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama