Surový útok na číšníka: Oba stíhaní Nizozemci zůstanou ve vazbě, mohli by utéct

Pražský městský soud ponechal ve vazbě bratry Armina a Aräshe Nahviovy z Nizozemska, které nepravomocně potrestal šesti a pěti lety vězení za brutální zbití číšníka v centru Prahy. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí soudu Markéta Puci.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Nizozemci, kteří v centru Prahy napadli číšníka
doporučujeme

Soud rozhodoval o dalším prodloužení vazby ve středu. Podle předsedy senátu Tomáše Kubovce nadále přetrvává obava z toho, že cizinci uprchnou nebo se budou skrývat, aby se vyhnuli trestu.

Kubovcův senát uznal koncem dubna oba bratry vinnými z těžkého ublížení na zdraví a z výtržnictví - tedy nikoliv z pokusu o vraždu, jak případ kvalifikovala obžaloba. Uložil jim také desetileté vyhoštění z Česka a povinnost společně uhradit zraněnému muži přes 1,8 milionu korun.

Verdikt není pravomocný. Sourozenci si ponechali lhůtu pro případné odvolání, státní zástupkyně se v jejich neprospěch odvolala rovnou. Případem se tak bude zabývat ještě pražský vrchní soud.

Dvaatřicetiletý Aräsh a o tři roky mladší Armin přicestovali loni v dubnu do české metropole s dalšími pěti přáteli na rozlučku se svobodou. Incident, který zachytily kamery, se stal na zahrádce restaurace Polpo u obchodního centra Quadrio. Spor mezi skupinou turistů a obsluhou vznikl kvůli tomu, že si cizinci do podniku přinesli vlastní alkohol a odmítali odejít. Z následné bitky vyšel nejhůře jeden z číšníků, který zůstal ležet v bezvědomí se zlomeninami lebky a s krvácením do mozku.

Nahviovi, které obžaloba označila za hlavní agresory, tvrdí, že si na událost příliš nepamatují. Hájí se tím, že se do fyzického konfliktu zapojili proto, aby bránili své kamarády, a že bitku rozpoutal manažer podniku.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nájezdy sběračů borůvek pominuly, v Krkonoších nebude omezení ani letos

24.07.2019 09:58 Omezení vstupu do některých oblastí Krkonoš kvůli sběračům borůvek letos nebude. Není nutné,…

Kauza Lesní správy Lány jde do další fáze, policie ukončila vyšetřování

23.07.2019 20:14 Policie ukončila vyšetřování případu Lesní správy Lány. České televizi (ČT) to potvrdilo Vrchní…

Na poli u Lipníku shořel kombajn, škoda čtyři miliony korun

23.07.2019 20:05 Škodu za zhruba čtyři miliony korun způsobil dnes odpoledne požár kombajnu na poli nedaleko Lipníku…

Padělané obrazy za desítky milionů? Kauza zasáhla i Jiřinu Bohdalovou,…

23.07.2019 17:36 Výslechem znalkyně dnes pokračovalo jednání soudu v kauze obchodů s obrazy, které jsou podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama