V Trutnově shořel rodinný dům ze dřeva, škoda pět milionů

V Trutnově dnes shořel rodinný dům ze dřeva. Škoda činí asi pět milionů korun. Jde tak o jednu z nejvyšších letošních škod při požárech v Královéhradeckém kraji. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Příčinu ohně hasiči a policisté vyšetřují. Dnes ráno hasiči mluvili asi o milionové škodě s tím, že ji budou upřesňovat.

Hasiči
doporučujeme

K požáru domu v ulici Na Přebytku v severní části města hasiči vyrazili dvě hodiny po půlnoci. "Požár zasáhl celý objekt. Ještě po 05:00 rozebírali hasiči střešní konstrukci, hasili ohniska a kontrolovali místa termokamerou," uvedla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Zcela oheň hasiči zlikvidovali ve 13:13. Celkem požár likvidovalo pět jednotek hasičů, kteří museli zasahovat v dýchací technice.

Obyvatelé dům v noci včas opustili a hasiči z objektu nemuseli nikoho evakuovat. Hodnotu majetku uchráněného před ohněm hasiči odhadli na 400.000 korun.

Zatím nejvyšší škodu pět milionů korun hasiči v kraji letos evidovali v Broumově na Náchodsku při březnovém požáru sušicího stroje ve firmě na výrobu filtrů a izolačních materiálů. Škodu za čtyři miliony korun způsobil v únoru požár horské chalupy ve Velké Úpě v Krkonoších. Při požáru tam zemřel jeden člověk.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stovky lidí v Praze demonstrují kvůli situaci v Bělorusku

15.08.2020 17:09 Zhruba čtyři stovky lidí se dnes odpoledne vydaly z pražského Klementina na protestní pochod kvůli…

V Praze prasklo potrubí. Komplikuje provoz tramvají

15.08.2020 15:47 Aktualizováno Kvůli havárii vodovodu ve Strojnické ulici v Praze 7 je od dnešních 8:15 přerušený provoz tramvají…

Duka požehnal mariánský sloup v Praze

15.08.2020 14:50 Pražský arcibiskup Dominik Duka dnes po poledni požehnal mariánský sloup, který se po 102 letech…

Bohumínský panelák má po požáru opět elektřinu. Část lidí se vrátit nechce

15.08.2020 14:38 Aktualizováno Bohumínský panelový dům, ve kterém před týdnem v sobotu při úmyslně založeném požáru bytu zemřelo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama