Kam zmizela týraná Valerie? U soudu zazněla děsivá svědectví sourozenců

Obvodní soud pro Prahu 3 dnes pokračoval v projednávání případu babičky pohřešované nezletilé Valerie, která podle obžaloby holčičku brutálně týrala a posléze i opustila. Přehrál mimo jiné výpovědi dívčiných dvou starších sourozenců. Ti vyšetřovatelům popsali, že žena holčičku i jejich dalšího bratra bila a vulgárně jim nadávala. Hlavní líčení bude pokračovat v úterý, kdy by soud mohl ve věci také rozhodnout.

Přidejte svůj názor

Děti, ilustrační fotgorafie
doporučujeme

Čtyři děti svého zesnulého syna dostala obžalovaná žena do péče v září 2016, a to navzdory tomu, že byla v minulosti odsouzena pro ohrožování výchovy mládeže. Policie po Valerii neúspěšně pátrá od loňského srpna, dívku příbuzní naposledy viděli před Vánocemi 2017. Obžalovaná vyšetřovatelům dříve řekla, že šestiletou dívku ponechala u její tety v Německu, ta to ale v červnu u soudu popřela.

Soud dnes přehrál výpovědi dvou nejstarších sourozenců Valerie - dívky a chlapce. Ti mluvili o tom, jak žena svou vnučku a jejího bratra týrala. Bila je prý vařečkou, naběračkou nebo násadou od vysavače. Zatímco mladšího chlapce podle jejich slov žena bila "jen trochu", jeho sestru týrala skoro každý den. "Valerie to měla nejhorší," řekla starší dívka policii.

Bití žena údajně zdůvodňovala tím, že dívka zlobí. Holčičce prý také nedávala najíst. Dívčino zmizení pak zbylým dětem žena vysvětlovala tak, že Valerie musela "na léčení".

Obžalovaná výpovědi dětí odmítla, jsou podle ní zmanipulované. Soudu vysvětlovala, že děti u ní netrpěly nouzí a byly spokojené. Pokud by byl nějaký problém, mohly prý zkontaktovat pracovníky Klokánku, ve kterém pobývaly před tím, než je žena dostala do péče. "Já jsem tu holku skutečně odvezla do toho Německa," řekla dnes také žena.

Soud dnes přečetl i výslechy dalších svědkyň. Jedna z nich například popsala, že když Valerii potkala, měla na rukou modřiny. Dívka jí prý řekla, že spadla ze schodů. Druhá žena vypověděla, že její dcera se s dívkou přátelila, přestala se s ní ale vídat poté, co byla u obžalované na návštěvě, při které musela pohřešovaná holčička celou dobu klečet.

Kromě týrání a opuštění dívky kladě ženě obžaloby za vinu také ohrožení její výchovy, zanedbání povinné výživy a zpronevěru dávek a příspěvků, které na Valerii pobírala i po jejím neohlášeném zmizení. Žena je od loňského srpna ve vazbě, hrozí jí maximálně osmileté vězení.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přípravy na 30. výročí sametu vrcholí. Studenti budou v Brně hodně slyšet

20.10.2019 09:07 Při oslavách 30 let svobody budou v Brně hodně slyšet univerzity a jejich studenti, stejně jako v…

V Hurghadě zemřela Češka. Tělo Pavlíny našli až po několika dnech

20.10.2019 02:34 Aktualizováno V egyptské Hurghadě před několika dny zemřela osmatřicetiletá žena z České republiky. Její tělo…

Řídit stát jako firmu? Zazněla částka, kterou premiér Babiš utopil v…

19.10.2019 21:55 Aktualizováno Před volbami hlásil, že chce řídit stát jako firmu, lidé udělali z Andreje Babiše svými hlasy…

Jak ČSSR uspíšila pád berlínské zdi: Historik upozornil na málo známou…

19.10.2019 21:27 Aktualizováno Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama