Vadí vám černoška jako agent 007? Tak poslouchejte... Češi dostali nálož z vysokých míst

Nespokojenost Čechů s novým agentem 007 narůstá. Oznámení, že jeho roli převezme žena, přijal svět podle zahraničního tisku kladně, jen v Česku se lidé bouří. Vadí jim i to, že herečka je černoška.

Přidejte svůj názor 208 komentářů

Lashana Lynchová
doporučujeme

Jak už server EuroZprávy.cz informoval dříve, novým tajným agentem 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská herečka Lashana Lynchová. To pořádně naštvalo řadu Čechů, kteří na internetu vyjadřují svou nelibost k tomuto kroku.

Paradoxně byla zpráva, že novým agentem 007 bude žena a černoška, podle britského tisku na sociálních sítích v zahraničí dobře přijata. Na veřejnost se dostala několik týdnů poté, co bylo oznámeno, že ve filmovém remaku Malé mořské víly si hlavní postavu zahraje americká černošská herečka a zpěvačka Halle Baileyová.

Češi s tím ale mají problém. Sociální sítě zaplnili lidé, kteří s tímto ztvárněním jejich oblíbeného hrdiny nesouhlasí. Podle mnoha komentářů jde o destrukci klasiky, jiným vadí to, že hlavní hrdinkou má být černoška, další tvrdí, že tuto úlohu by neměla zastávat žena.

A odpor sílí. Navzdory tomu, že volání po změnách v natáčení jsou prakticky zbytečná a nic nezmění, lidé odmítají změny ve svých oblíbených bondovkách akceptovat.

Všiml si toho i bývalý 1. místopředseda zahraničního výboru Evropského parlamentu Libor Rouček, který na sociální síti poukázal, s čím mají Češi problém.

"Zatímco Brity nechává nový koncept Jamese Bonda v klidu, mnozí Češi se cítí již při samotném pomyšlení, že agenta 007 by mohla představovat žena a dokonce černoška, naprosto vytočeni. Jejich představy a svět, na který byli zvyklí, jim to totiž obrací téměř naruby. A přitom k nějakému neklidu a vzrušení není sebemenší důvod!" napsal Rouček.

Dodal, že ženy tvoří polovinu populace a na světě žije více černochů než bělochů, navíc britské či americké filmy se točí ne pro lokální, ale globální audienci.

"Ať se nám to líbí či nikoli, takový je svět a taková je doba, ve které žijeme. Kdo s tím má přesto problémy a chce si ve své mysli zachovat svět na který byl zvyklý, tomu doporučuji pustit si pro uklidnění Třicet případů majora Zemana..." zchladil vztekající se Čechy. 

Loading...
Vstupte do diskuze (208)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku řádil gang daňových podvodníků. Už 24 obviněných, škoda 270 milionů

23.08.2019 11:48 Počet obviněných členů skupiny, kterou policisté a celníci v tomto týdnu zadrželi kvůli krácení…

Ovlivňování svědků v kauze Zadeh? Odvolací soud začne v září

23.08.2019 09:38 Odvolání v případu ovlivňování svědků v takzvané kauze Zadeh začne Krajský soud v Brně projednávat…

Čtyři miliony pro Dagmar Havlovou? Bauer Media zvažuje opravný prostředek

22.08.2019 16:58 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí…

Lihová mafie: Žalobce trvá na vině obou obžalovaných, pronesl ráznou…

22.08.2019 16:23 Aktualizováno Žalobce navrhl potrestat zbývající dvojici z takzvané lihové mafie Radka Březiny, o jejich vině je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama