Vadí vám černoška jako agent 007? Tak poslouchejte... Češi dostali nálož z vysokých míst

Nespokojenost Čechů s novým agentem 007 narůstá. Oznámení, že jeho roli převezme žena, přijal svět podle zahraničního tisku kladně, jen v Česku se lidé bouří. Vadí jim i to, že herečka je černoška.

Lashana Lynchová
doporučujeme

Jak už server EuroZprávy.cz informoval dříve, novým tajným agentem 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská herečka Lashana Lynchová. To pořádně naštvalo řadu Čechů, kteří na internetu vyjadřují svou nelibost k tomuto kroku.

Paradoxně byla zpráva, že novým agentem 007 bude žena a černoška, podle britského tisku na sociálních sítích v zahraničí dobře přijata. Na veřejnost se dostala několik týdnů poté, co bylo oznámeno, že ve filmovém remaku Malé mořské víly si hlavní postavu zahraje americká černošská herečka a zpěvačka Halle Baileyová.

Češi s tím ale mají problém. Sociální sítě zaplnili lidé, kteří s tímto ztvárněním jejich oblíbeného hrdiny nesouhlasí. Podle mnoha komentářů jde o destrukci klasiky, jiným vadí to, že hlavní hrdinkou má být černoška, další tvrdí, že tuto úlohu by neměla zastávat žena.

A odpor sílí. Navzdory tomu, že volání po změnách v natáčení jsou prakticky zbytečná a nic nezmění, lidé odmítají změny ve svých oblíbených bondovkách akceptovat.

Všiml si toho i bývalý 1. místopředseda zahraničního výboru Evropského parlamentu Libor Rouček, který na sociální síti poukázal, s čím mají Češi problém.

"Zatímco Brity nechává nový koncept Jamese Bonda v klidu, mnozí Češi se cítí již při samotném pomyšlení, že agenta 007 by mohla představovat žena a dokonce černoška, naprosto vytočeni. Jejich představy a svět, na který byli zvyklí, jim to totiž obrací téměř naruby. A přitom k nějakému neklidu a vzrušení není sebemenší důvod!" napsal Rouček.

Dodal, že ženy tvoří polovinu populace a na světě žije více černochů než bělochů, navíc britské či americké filmy se točí ne pro lokální, ale globální audienci.

"Ať se nám to líbí či nikoli, takový je svět a taková je doba, ve které žijeme. Kdo s tím má přesto problémy a chce si ve své mysli zachovat svět na který byl zvyklý, tomu doporučuji pustit si pro uklidnění Třicet případů majora Zemana..." zchladil vztekající se Čechy. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Upozornění pro Čechy: Kromě testu na covid-19 chce Řecko dál i QR kód

12.08.2020 17:40 Aktualizováno Při cestování do Řecka je i nadále potřeba vygenerovaný QR kód, který země po přijíždějících…

Identifikaci obětí tragického požáru v Bohumíně řeší genetik i antropolog

12.08.2020 17:08 Identifikaci obětí sobotního požáru bytu v Bohumíně na Karvinsku řeší speciální tým expertů složený…

Na Přerovsku hoří les, byl povolán vrtulník s bambivakem

12.08.2020 15:28 Požár lesa v těžko přístupném terénu likvidují hasiči u obce Dolní Újezd na Přerovsku, hoří les na…

"Vidíte žlutě." Nejvyšší správní soud se zastal spolku, který inzeroval…

12.08.2020 15:07 Aktualizováno Nejvyšší správní soud (NSS) se zastal Spolku pro zachování demokracie v ČR, který v roce 2017…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama