Vylákal z lidí 68 milionů? Kauza Radka Strmisky se ještě potáhne, podal odvolání

Případ Radka Strmisky, který podle žalobce od lidí vylákal 68 milionů korun, bude řešit odvolací Vrchní soud v Olomouci. Muž u Krajského soudu v Brně dostal za podvod osmiletý trest vězení, proti rozsudku se odvolal. ČTK to řekla mluvčí brněnského soudu Eva Angyalossy. Peníze muž vylákal od lidí, když se vydával za pracovníka sázkové kanceláře a později za jednatele sázkové společnosti, uvedla obžaloba.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Ze spisu vyplývá, že devětadvacetiletý Strmiska peníze od srpna 2012 do února 2014 vylákal od stovky lidí. Pod různými legendami zřejmě peníze vylákal jako investice ke zhodnocení, neměl ale v úmyslu je vracet. Obžalovanému hrozil trest odnětí svobody od pěti do deseti let.

"Dělal to fikaně. Dal jsem mu 5000 korun a on mi vrátil 6000. Později nabídl smlouvu na 100.000 a zpět jsem měl do měsíce dostat 110.000. Peníze jsem pak už ale neviděl," uvedl dříve jeden z podvedených.

Brněnský soud muži na konci června uložil osmiletý trest vězení i povinnost vrátit peníze poškozeným, kteří se s nárokem náhrady škody přihlásili. Jde asi o 18 milionů korun. Muž vinu popírá. "Odvolal se sám obžalovaný. Odvolání směřuje jak do výroku o vině, tak do výroku o trestu a výroků ohledně náhrady škody," uvedla mluvčí.

Šlo o druhý rozsudek v případu, Strmisku brněnský soud potrestal v listopadu 2017 sedmiletým vězením. Strmiska byl v té době ale vedený jako uprchlý, soud zasedal v jeho nepřítomnosti. Obhajoba se proti rozsudku tehdy odvolala a věc dostal na stůl Vrchní soud v Olomouci. Strmisku mezitím policie zadržela a vrchní soud rozsudek v květnu 2018 zrušil, případ vrátil zpět k novému projednání. Brněnský soud tak musel vzhledem k vypátrání muže začít s procesem prakticky od začátku, znovu vyslýchal i svědky, kteří ve věci už vyslechnuti byli.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výbuch na Českolipsku má jednu oběť. V nemocnici zemřel těžce zraněný muž

21.11.2019 17:08 Aktualizováno Úterní neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na…

Dalík si odpykával trest ve znojemském penzionu. Dozorci ho nehlídali

21.11.2019 17:06 Aktualizováno Někdejší lobbista Marek Dalík, kterého v pondělí soud podmíněně propustil z vězení po uplynutí…

Přijmout dětské uprchlíky? Zájem má 200 českých rodin, Hamáček dělá drahoty

21.11.2019 16:08 Aktualizováno Iniciativa Češi pomáhají má seznam zhruba dvou stovek rodin, které by byly ochotny přijmout dětské…

Zadeh žádal po Česku majlant za zpřísněnou vazbu, vysoudil pár tisíc

21.11.2019 12:56 Stát musí odškodnit odsouzeného podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha za to, že ho 41 dní nezákonně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama