Trest za ubodání hosta platí. Hostinského usvědčil mechanoskopický posudek

Nejvyšší soud odmítl dovolání hostinského Romana Plechšmída, jenž v chatové osadě u Písku ubodal po myslivecké zábavě hosta své restaurace. Má si za to odpykat 12 let ve vězení. ČTK to zjistila z justiční databáze, plné odůvodnění zatím soud nezpřístupnil.

Přidejte svůj názor

Zbraně
doporučujeme

Incident se stal loni 7. ledna v osadě Vojníkov dvě hodiny po půlnoci, když se účastníci zábavy Poslední leč rozcházeli domů. Plechšmíd se tehdy před restaurací dostal do konfliktu se svým vrstevníkem. Z kapsy vytáhl zavírací nůž a soka pětkrát bodl do hlavy, hrudníku a břicha. Jedna rána zasáhla srdce a napadený muž na místě zemřel.

Tehdy devětatřicetiletý Plechšmíd se hájil tím, že konflikt vznikl už v restauraci, kde ho údajně muž zasypal silnými ranami do hlavy. Nikdo ze svědků však nic takového neviděl, dění uvnitř popisovali jako "standardní průběh zábavy podobného typu". Následný kontakt hostinského s hostem venku zaznamenali spíše jako pošťuchování nebo strkání, trval prý velmi krátce.

Hostinský tvrdil, že jeho počínání před restaurací bylo nutnou obranou, nožem údajně jen švihal před sebou. Vyvrátil to ale jak lékařský, tak mechanoskopický posudek. Všechny rány do těla útočník vedl kolmo a do hrudníku bodl svou oběť velkou silou.

Pachateli hrozilo až 18 let vězení. Soudy ale zohlednily mimo jiné to, že na vzniku rozepře měl podíl i zavražděný muž. Matce zavražděného a jeho nezletilé dceři má Plechšmíd podle pravomocného verdiktu vyplatit náhradu nemajetkové újmy.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Domácí porod na Plzeňsku skončil tragicky, novorozenec zemřel

25.08.2019 18:21 Aktualizováno Při domácím porodu zemřel v noci na dnešek v malé obci na pomezí jižního Plzeňska a Domažlicka…

Praha pod náporem vdavekchtivých cizinců, už tvoří polovinu svateb

25.08.2019 12:56 Pražské radnice oddávají velké množství cizinců. Zhruba polovinu z uzavřených sňatků za prvních…

Poplach v Praze: Muži vytáhli z Vltavy granát, nábřeží bylo uzavřeno

25.08.2019 12:35 Z Vltavy u Podolského nábřeží v Praze 2 vytáhla dnes dopoledne dvojice mužů ruční granát. Přivolaný…

Plastický chirurg Jan Měšťák slaví jubileum. Proč se bojí operací nosu?

25.08.2019 11:59 Aktualizováno I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama